Hlavní navigace

Názor k článku Porušují (ne)vědomí rozesílatelé virů zákon? od Správce - Já si stále myslím, že začít musí tvůrci...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 12. 2001 20:21

  Správce (neregistrovaný)
  Já si stále myslím, že začít musí tvůrci softwaru - tedy konkrétně programátoři, kteří napsali Outlook a IE. A že tedy by právníci se měli zamýšlet hlavně nad tím, zda tyto lidi a pak prodejce jejich softwaru k tomu lze legislativně přimět. Strašit nekvalifikované uživatele mi připadá od právníků ubohé.
  Tak třeba IE 5.5, pokud dostane v Content-type .. msword, tak na WWW-server (posléze) začne posílat přes POST informace o verzi. Proč to je takto naprogramováno? Buď to neuměli udělat přes X-položky v http-hlavičkách, anebo občas z Microsoftu takto přes POST získávaji i jiné informace. (Nebylo by to poprvé.)
  Ponechme stranou, zda to je neschopnost programatorů od MS anebo jejich podlost. V každém případě to je prostě jako výzva pro vytvoření nějaké Nimdy G. A takto podle mě vznikají viry!
  Jedině je zatím štěstí, že autoři chtěli, aby se o virech všichni lidé dozvěděli. Horší, až si v Nimdě H nejprve zjistí, který server je pod IIS a všem jiným serverům se začnou vyhýbat. Potom si nikdo ničeho týdny nevšimne! (Asi jako když byl hacker týdny zalogován u MS.)