Hlavní navigace

Názor k článku Přechod na DVB-T2 aneb nečekejme zázraky, žádné nebudou od kotanen - Proč stahovat kalhoty, když je brod ještě daleko....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 11. 2017 9:51

    kotanen

    Proč stahovat kalhoty, když je brod ještě daleko. Autor poměrně pesimisticky popsal přechod na DVB-T2. Myslím, že na odborných webech by se místo poraženeckých nálad měla šířit osvěta. Jakmile se spustí veřejnoprávní přechodová síť, naroste počet počet programů v HD rozlišení, což považuji v přechodném období za úspěch.
    Technologie jdou kupředu a pokud komerční stanice mají problém s tím, že si nyní nechávají za HD platit a za čtyři roky by mohly za cenu současného SD pozemně šířit HD, ať tedy při obměně studiové techniky přemýšlí nad koupí technologií ve 4K a nechají si platit na satelitu a v kabelu za 4K a pozemně šířit HD. Je to jen o změně myšlení v televizních stanicích - odborné weby by mohly nebo dokonce měly být nositelem pokroku za HD jako standardu - zde se tak bohužel neděje a proklamují se názory nějakého Mainusche, který zanedlouho stejně dořediteluje.