Hlavní navigace

Názor k článku Přechod na DVB-T2 aneb nečekejme zázraky, žádné nebudou od Pamětník - Není úplně pravda, že přechod z DVB-T na...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 11. 2017 11:45

    Pamětník

    Není úplně pravda, že přechod z DVB-T na DVB-T2 nic do státní kasy nepřinese. Pokud se mluví o miliardových nákladech diváků, tak jen DPH z těchto nákupů představuje zajímavou sumu.

    Náročnost diváka se nepozná jen z jeho vztahu k SD a HD, ale i z ochoty sledovat reklamní stanice s přestávkami útržků filmů a jiných zábavných pořadů. Tak se totiž mnohé komerční stanice začínají jevit. A ještě se nestydí si za obrazově kvalitní reklamy nechat dodatkově platit. Ostatní programy, x tá repríza v kvalitě VHS si určitě poplatek nezaslouží.

    Odstaveček článku: "ČRa na svých internetových stránkách píšou: „Díky DVB-T2 si diváci vychutnají své oblíbené pořady ve vysokém rozlišení (HD) a v dokonalé kvalitě s ostrým obrazem a sytými barvami.“ To je ale docela v rozporu s faktem, že na své vlastní síti ani do budoucna s žádným programem ve vysokém rozlišení nepočítají." přece nevylučuje možnost, když si komerční stanice zaplatí, že je ČRa odvysílá v HD, ale jistě i v UHD.