Hlavní navigace

Názor k článku Před DVB-T2 neutečete ani v novinách. Česká televize do nich objednala inzeráty od anonym - Parametry třeba muxu 3 se také upravovaly za...

  • 24. 11. 2019 14:16

    bez přezdívky

    Parametry třeba muxu 3 se také upravovaly za chodu, takže bych z toho nedělal vědu. A znovu napíši, že SFN a už vůbec ne rozsáhlé, rozhodně nejsou úplná nutnost.

    Přechod je jednorázová záležitost asi tak, že za pár let zase bude přechod na něco dalšího a tak pořád dokola. Nemluvě o tom, že při koupi set-top-boxů se vůbec nejedná o jednorázovou záležitost za nákup přijímače, ale i o pravidelném placení zvýšené spotřeby energie a vzhledem k tomu, co za krámy se na DVB-T2 prodávají, lze životnost set-top-boxů počítat tak na dobu záruku a pak šup, platí se znovu za další krám. Nicméně ani náklady na 10 let vysílání dalšího muxu by nebyly tak vysoké, jako je přechod na T2.
    Můj odpor není k přechodu na T2, jak se pomýleně domníváš, ale ke způsobu, jaký se zvolil a hlavně kvůli naprosto nekompetentním zásahům státu, kde jak se říká "stát zmastil co mohl". Prostě se opakuje blamáž z doby přechodu z analogu na T, kde to také celé dojebal jenom stát a trvalo dlouhé roky, než se z T podařilo udělat něco jakž takž použitelného.