Hlavní navigace

Názor k článku Přelaďování je u konce. Co nám dal a vzal přechod na DVB-T2? od Pamětník - Respektuji Martine to, že může mít každý jiné...

 • 29. 10. 2020 16:37

  Pamětník

  Respektuji Martine to, že může mít každý jiné zkušenosti. K Vašim výhradám. Dost modelů STB má stále ještě SCART, aby se daly připojit i ke starým modelům, dokonce i k CRT, když to divákům stále stačí.

  I v díře po granátu se dalo před počátkem přechodu na DVB-T2 dívat na menší počet stanic v DVB-T. Asi nemáte v archivu obrázky/zápisky s počtem naladěných stanic z doby před třemi a více lety. Co které TV stanice nabízí, to je jiná otázka, ale své diváky si určitě našly, když mají takovou sledovanost, že se vyplatí je provozovat. Také velká nabídka neznamená, že každý musí sledovat všechny stanice, ale na své si třeba přijdou i milovníci muziky, církevních témat, regionálních zpráv, klonů TVB a pod., bez ohledu na to, co si o tom myslíme my dva.

  Ani já nemám potřebu kupovat obří placky, které se mi do nábytku nevejdou, obecně prý vedou úhlopříčky 43 - 55", ale vygooglujte si, kolik televizorů a s jakými úhlopříčkami, se u nás za poslední roky prodalo, i když se spíše uvádí jen meziroční nárůsty prodejů o několik desítek, až 200%. Třeba Alza za rok 2019 uvádí v prodejích: "Mezi miliardové segmenty patří: televize,....". Stačí si to vydělit a možná budete počtem překvapen.

  Za mne byl zkrátka přechod na DVB-T2 pozitivní, jednorázové stokorunové náklady na pár příštích let neřeším. Nicméně, nešlo zůstat u DVB-T, díky mobilním operátorům by stanice s časem ubývaly.