Hlavní navigace

Názor k článku Přelaďování je u konce. Co nám dal a vzal přechod na DVB-T2? od Pamětník - To snad není možné, jak si někteří představují...

  • 31. 10. 2020 18:02

    Pamětník

    To snad není možné, jak si někteří představují podmíněný přístup jako Hurvínek válku. Pokud to nevíte, stále se platí poplatky za aparáty a je úplně jedno, zda třeba TV ani nezapnete, přijímáte FTA, nebo vysílání z ciziny. Koncese není výmysl posledních let, třeba u rozhlasu existují téměř 100 let a podobně je to většinou i v celé Evropě. Že se vybraná částka převede přímo na provoz veřejnoprávních médií, je jedna z možností, jak s penězi naložit.

    Sice se o Vás neví, jaké a zda vůbec nějaké televizory a STB používáte, ale zkuste se vžít do potřeb klasického TV diváka za situace, kterou zde objevně předkládáte. U DVB-T2 je už dnes sice možné příjem kódovat, ale pro sledování je většinou třeba vlastnit extra CI modul a kartu. Standardní divák by si tedy opatřil tento pár, nebo i více, podle počtu provozovaných přístrojů. Tuto sestavu by vložil do svého TV. Protože na našem trhu téměř neexistují STB, které mají možnost použít CI+ a kartu, museli by si všichni asi koupit nové televizory, které CI slot už většinově mají. Divák by třeba zatoužil u svého televizoru využít i standardní tuner DVB-S, kde kromě nezajímavých free stanic jsou ostatní také placené, ale kam byste vložil další CI+ modul a druhou kartu? Nebo snad máte, nebo víte o televizorech, které mají 2 CI sloty? Čili byste tak omezil a zablokoval příjem televize všem ze 2 platforem. A to jen kvůli tomu, že jste asi kriminalizován kvůli neplacení koncesí?