Hlavní navigace

Názor k článku Čtete Deník Varle? Tvůrci fake news nás chtějí přehltit nesmysly, říká Vojtěch Bruk od Niemand - Podíval jsem se na tu přednášku pana Bruka...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 20. 4. 2018 9:14

    Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

    Podíval jsem se na tu přednášku pana Bruka a nechce se mi věřit, jak ne zcela kompetentní člověk může takhle zkoušet ovlivňovat myšlení školáků a studentů, na které se přímo a úmyslně zaměřuje. On sám zmínil projekt demagog a zajímalo by mě, kolik nepravdivých a neověřitelných informací by zmíněný server v této přednášce našel. Konkrétně pan Bruk rád používá zavádějící generalizace (například "dělají to všichni" apod). Zmiňovaná knížka byla vydána v polovině ledna 2018, přitom pan Bruk nepřímo přiznává, že teprve před druhým kolem prezidentských voleb si propíchl svoji bublinu na Facebooku. Navíc pan Bruk má vysloveně problém vyjadřovat se spisovnou češtinou. Nemusí být každý úžasný lingvista a češtinář, ale pokud je to někdo, kdo pravidelně dělá přednášky, rozhodně by jeho projev měl mít jistou úroveň a neměl by používat "ten divnej slang".
    Mám spousty výtek k této přednášce a nechci je všechny rozebírat v tomto komentáři, protože by to bylo na dlouho a pro takové případy by nejvhodnější forma zpětné vazby byl osobní kontakt, ale chtěl bych říci, že mě ta přednáška hodně zklamala. Má (podobně jako dezinformace) svoje pravdivé jádro, které je užitečné, ale na to jádro je nabaleno tolik balastu, že člověk musí být zkušeným klenotníkem, aby drahokamy v přednášce obsažené očistil od nečistot, které je hustě pokrývají.