Hlavní navigace

Názor k článku Prezidentský duel na ČT 1 porazil Kriminálku Anděl na Nově. Zaujal 1,3 milionu diváků od Jirka Blažek - Já tady nechci lobovat ani za jednoho nebo...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 1. 2013 9:00

  Jirka Blažek

  Já tady nechci lobovat ani za jednoho nebo druhého, protože jak už jsem řekl, politické debaty by na tento server neměly patřit, ani když se v aktualitě o sledovanosti zmíní prezidentský duel a taky i proto, že mezi těma dvěma kandidáty prostě nevidím moc velký rozdíl.
  U Zemana samozřejmě nejde jen o opoziční smlouvu, tu bych mu já ani nevyčítal. Jde o jiné, tunelářské a podrazácké kauzy - Bamberk, Olovo, pověstné kufříky, Český dům, IPB, Mostecká uhelná, Lesy ČR, Sevaphama, Chemapol, Štiřín, Lukoil... to jen tak namátkou.
  Pokud byl někdo zalezlý v noře, byl to především Zeman. Že něco deklaruje a slibuje před volbami, nic neznamená. Znáš nějakého jiného politika, který to nedělal a po volbách pak sliby chyby a skutek utek? Včetně Zemana. Tak proč bych mu měl najednou teď věřit, když to nedělal ani v době, kdy byl u moci? Je naší chybou, že si stále volíme jen jedny a ty samé.
  Pokud jde o pokračovatele Klause, tak tady je taky naprosto zřejmé, že jim bude daleko víc Zeman než Schwarzenberg. Není to náhoda, proč najednou oba Klausové, jak starý, tak i mladý, najednou tak vehementně kopou za Zemana (a do Schwarzenberga).
  Tím bych tuto debatu, alespoň za sebe, uzavřel. Jak jsem řekl, stejně nevidím mezi těmi dvěma rozdíl, Schwarzenberg není lepší než Zeman, ale ani horší. Jeden z těch dvou ale prezidentem bude. My bude mít to, co jsme chtěli. Někdo bude možná spokojen, někdo ne.