Hlavní navigace

Názor k článku Při zrušení ADSL můžete být odpojeni i o několik dní dříve od madman - V zákopech první linie (na RSÚ, kterých je...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 5. 2005 17:06

    madman (neregistrovaný)
    V zákopech první linie (na RSÚ, kterých je naprostá většina) je DSLAM pouze vykabelován na běžný zářezový pásek na hlavním rozvodě. Takže je to v podstatě jako spliter na odchozí straně. Z jedné strany se do toho strčí linka z ústředny, vykabelováním jde do DSLAM, tam se na ni namoduluje "henten internát", to celé se vrátí stejným vykabelováním zpět a natáhne se to na zářezák, kde jsou zakončeny dráty z venku. A je to. Prehistorické, leč plně funkční. Rozhodně se nekoná: "tady tím čudlíkem pohnu a je to tam". To by asi stálo ne desítky, ale stovky miliard. Prozatím platí, že maník s klubkem drátu vyjde levnějc než tuna sofistikovaného železa s dálkovým ovládáním.
    Co se rychlosti rušení a zřizování týče, viděl bych to spíš na administrativní problém, než na neschopnost jedince fyzikálního pohybu s drátem v prostoru, či neschopnost toho posledního v řadě zmáčknout daný čudlík dálkového ovládání sofistikovaného železa. On workforce management je na chudej lid docela prevít, víme!?