Hlavní navigace

Názor k článku Při zrušení ADSL můžete být odpojeni i o několik dní dříve od Eman - Ono běžnýmu člověkovy je to divný. Já se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 5. 2005 18:52

  Eman (neregistrovaný)
  Ono běžnýmu člověkovy je to divný. Já se teda do founů a DSL nedělám, ale z mnoha informací si člověk složí jistou vizi, která je podepřena ekonomickou úvahou.
  Stačí uvažovat technicko-selsky.

  Mé mozkové pochody probíhali takto:
  Zjednodušeně.Drát ústředny jde přes nějaký propojovací pole do linkový karty ústředny.OK. Pak někde mám splittery a někde mám rack s dslamem.Toto nějak zdrátovaný. A některý dslamy mají splitry vestavěný. OK. Dslam má omezeně portů. Tudíž je na dslam napojený jenom mizivý procento userů který opravdu tu službu chce. Jak je napojeno? Úvaha první. Je tam nějakej udělátor kterej usera přes pokyn z řídícího compu přepojí pokud chce dsl. Ten udělátor ale stojí prachy a musí být před tou kartou. Museli by jich tam bejt mraky/nebo mraky linek procházejících velkým udělátorem, když uvážím co ústředna může obsluhovat linek. Mraky udělátorů-mraky peněz. A tý mravenčí práce při jejich montování. ČTc je nadzaměstnanej a je pro něj tisíckrát výhodnější tam poslat svýho šroubováka než si děsně komplikovat život.