Hlavní navigace

Názor k článku Přichází Turris MOX, modulární a levnější bratr routeru Turris Omnia od CZ.NIC od Karel - Jde o know-how. Pokud víte jak na to,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 3. 2018 14:44

    Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

    Jde o know-how. Pokud víte jak na to, tak to nebývá problém. Pokud nevíte, tak bývá dost zásadní problém. Když know-how nemáte, tak vás věci jako křivá zeď nebo podlaha vykolejí. Nebo když nesedí dvířka. Kdo ví co s tím tak má rychle hotovo, kdo neví tak hodiny tápe, co se s tím dá dělat.

    Jako člověk, co s tím zkušenosti má, asi nedokážete vidět, jaké problémy má někdo, kdo neví, že "tak tam hodím tohle, protáhnu tamto a sem se dá tohle". Já si dodnes pamatuji, jak jsem s tím kdysi bojoval a nedobojoval moc dobře. Snažil se uříznout desku tak křivě, aby kopírovala křivou zeď - když by bývalo stačilo to dát nahrubo a koupit tu gumovou vložku, co má větší přesah - tam pak není vidět ani když má fuka 3mm. Nebo jak jsem zápasil s jednou spárou jen aby se mi pak vysmáli, že zrovna tahle spára se nespáruje cementem, ale dává se tam silikon, protože ten nepraskne. Atd. Tyhle všechny věci zpětně vidím jako logické, ale v té chvíli jsem je nevěděl a zřejmé tedy nejsou ani náhodou. Pokud jste první kuchyni montoval s někým, kdo tomu rozuměl, tak jste se to nejspíš naučil bez bolesti. Kdo to ale napoprvé zkusil sám, tak bude nadávat. Ale ono je to tak se vším. Já teď můžu hrát chytrého kdykoliv někdo někde dělá dlaždičky, ale to, co jsem napoprvé udělal já, tomu se asi ten zedník směje dodnes. Ne že by to dopadlo špatně, ale zabralo to tak 10x víc času, než bylo nutné. Otázka "a proč jste tam nedal XY?" má jednoduchou odpověď: já nevěděl, že to existuje.