Hlavní navigace

Názor k článku Přinášíme vám účet, ze kterého se posadíte na zadek od Ladislav N. - Připomíná mi to analogii - Microsoft se svými...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 6. 2004 2:27

  Ladislav N. (neregistrovaný)
  Připomíná mi to analogii - Microsoft se svými Windows a Internet Explorerem, připravenými k širokému komerčnímu využití "bez zásahu uživatele".
  Plno bezpečnostních děr a zcela nevhodného "defaultního" nastavení, které je nutno nejprve (z bezpečnostních důvodů) zakázat. Naštěstí jen po delším hledání informací, kde, co, jak a proč. Platit v penězích už nemusíte.
  Když zakážete nebezpečné ActiveX, začne vás prohlížeč otravovat při každém nespuštěném reklamním flash banneru zbytečnými hláškami o možném chybném zobrazení stránky.
  (P.S.: Nevíte někdo, jak ty hlášky zakázat? Registry?)

  U Českého Telecomu je to podobné. Chcete něco ze škály nabízených "služeb", za něž platíte vysoký paušál, zakázat?
  Ano, ale za tučný měsíční "udržovací" poplatek navíc. U mobilních operátorů máte možnost obvykle řadu věcí v nastavení změnit bezplatně - nebo bezplatně aktivovat (ne vždy!). Navíc řadu z nás chrání omezený kredit u předplacených karet.

  Podobně je to i u bezpečnostního nastavení např. firewallu - defaultně je zakázáno téměř vše a vy si v nastavení povolíte pouze to, co nezbytně potřebujete k práci na Internetu. Nikomu to nepřipadne nenormální.

  U Českého Telecomu ale platí ve vztahu k zákazníkovi: "Urvi, co můžeš, konkurence stejně není!"
  A tak z pozice dominantního operátora (s vládní podporou) zametá se svými zákazníky a bezpečnost je pro něj málo důležitá.