Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Proč je Doktor Martin tak strašně populární? od Michal Kubeček - Tak já to mám přesněobráceně. Ocením to, že...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 10. 2016 16:33

  Michal Kubeček

  Tak já to mám přesněobráceně. Ocením to, že Polívka dokáže zahrát jak toho burana, tak kriminalistu nebo zestárlého rockera. Nebo když Bohdalová, o které se tu nedávno kdosi vyjádřil ve smyslu, že cokoli s ní automaticky považuje za odpad, zahraje Fanny se stejným přehledem jako ty komediální role.

  A naopak, strašně mi vadí nešťastná česká praxe, že se po prvních pár rolích herec zaškatulkuje jako určitý typ a jinou roli už až na výjimky nedostane.

 • 6. 10. 2016 9:34

  Rogue 11

  Donutil je dobrý herec, ovšem nikoliv výborný. U výborného herce se očekává, že umí odlišit odpad od kvalitního filmu a prostě v takovém nehrát. Ano, narážím kupříkladu na buranské odpady "Dědictví" a to obzvláště ten druhý, kdy archetyp burana Polívka si pro sebe napíše scénář a dá si hlavní roli. Btw. Polívka: chtěl jsem sledovat Případy 1.oddělení, ale prostě jsem nezkousl buranského komedianta v roli seriózního vyšetřovatele kriminálky.
  Výbornou ruku měl naopak Donutil u Černých baronů nebo Pelíšků.
  Doktora Martina jsem viděl celého v originále a rozhodně jsem si nechtěl kazit dojem z tohoto seriálu jeho převedením do podmínek české malosti. Donutil, Nedonutil, prostě ne.
  Ale jen můj názor, to je podle vkusu každého diváka...

 • 5. 10. 2016 19:36

  xvideo

  Režisér a kameraman mu to naopak totálně kazí. Je tam snaha o ten německý formát obrazu a střihu, ale v našem českém podání se na to nedá koukat. Moc tomu nepřidávají ani ostatní herci, kteří tomu dávají prkenný výraz. Neříkám že všichni, jsou mezi nimi čestné výjimky, ale bohužel těch prken je tam hodně. Taky se nepovedlo přejmenování Velkých Karlovic ... to zase asi pos..olil scénárista. Tady se jasně ukázalo že dobrý herec bez dobrého scénáristy, kameramana, režiséra a střihače může klesnout hodně hluboko. Tak snad za to alespoň dostali všichni dobře zaplaceno.