Hlavní navigace

Názor k článku Proč nemám rád (výměnné) reklamní systémy od Miloslav Ponkrác - Děkuji za odpověď. Každopádně příspěvky vyjadřují můj názor...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 5. 2001 18:37

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)
  Děkuji za odpověď. Každopádně příspěvky vyjadřují můj názor a moje chování k banerům.

  ad 1) Superbanery jsou potencionální problém. Je to další možný zdroj chyb, který je zbytečný. Stačí malá chyba na straně serveru a je neštěstí hotovo. Počet pravděpodobnosti mi pouze říká, že čím větší počet možností nespolehlivosti, tím menší pravděpodobnost správné funkce celku.

  ad 2) Věřím, že Mr. Linx může detekovat Flash. Například zde na Lupě je baner vlevo nahoře od Billboardu, který to nedělá. Mám stáhnutý plugin pro Flash, a přesto mě IE varuje, a nezobrazí jej. Mám nastavenou vysokou bezpečnost u IE. Ale ať tak, či tak, uznávám, že obvyklé chování lidí je pustit si k sobě cokoli, jak je vidět u každé velké virosvé epidemie.

  ad 3) U Flashů jsou rozhodně možnosti grafiků vetší. Koneckonců, HTML ani bitmapy prostě nenahradí vektory. Ale osobně si myslím, že velkou část pozitivního přijímání Flashů působí jejich menší okoukanost oproti obrázkům. Až si lidi zvyknou, budou na tom stejně jako obrázky. Možná i hůře. Co budu povídat, v roce 1990 jste uspěli s jakkoli blbou reklamou, a lidi jsou dnes čím dál více zahlcení.

  ad 4) Ono to je možná prostě tím, že text je na bajty mnohem mnohem úspornější, než obrázek. Vidím na mnoha designech, že mnohde se vracejí k jednoduššímu "spartánskému" stylu. Tím klesá počet bajtů v HTML. Obyčejný 10 KB baner je hezký, ale dokážete si představit, kolik je 10 KB textu? Dost slušná porce, a na většinu článků to stačí. A vezměte si tak 3 banery na stránce a je výsledek jasný.