Hlavní navigace

Názor k článku Proč nevěřím Elonu Muskovi a jeho cestám na Mars od Ivan Nový - Měli bychom chtít tu planetu terraformovat a samozřejmě...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 10. 2016 8:28

    Ivan Nový (neregistrovaný) 85.135.69.---

    Měli bychom chtít tu planetu terraformovat a samozřejmě těžit tam zlato, stříbro, zinek, nikl, vzácné kovy. Totéž na asteroidech. Materiál, který vytěžíme na asteroidech, nasměrujeme na Mars, kde dopadne. Část shoří v atmosféře, část dopadne na Mars, tam se zpracuje. Vzhledem k menší gravitaci na Marsu, to pak levněji dostaneme na oběžnou dráhu a zpět do vesmíru. Co shoří bude vytvářet atmosféru Marsu. Vhodnou skladbou dopadajících asteroidů, lze na Marsu vytvořit potřebnou atmosféru a nebo dopravit tam vodu.

    Podmínkou proto je vytvoření výkonného metanového raketového motoru, protože metan lze těžit z horních vrstev atmosféry povícero těles sluneční soustavy, což je nejlevnější zdroj energie.

    Vytvoříte-li obrovské zrcadlo složené z mnoha malých odrazných ploch vhodně rozptýlených ve volném kosmickém prostoru (mesh mirror), získáte silný zdroj světelné energie, který bude schopen rozbít menší asteroidy na prach a tomu prachu dát dostatečný impuls k tomu, aby doputoval na Mars, kde přispěje k vytvoření atmosféry Marsu, či takto dopravíme vodu na Mars.