Hlavní navigace

Názor k článku Proč nevěřím Elonu Muskovi a jeho cestám na Mars od Drahoš - Kolonizace Marsu může být ultimátní cíl, ale mnohem...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 10. 2016 12:55

    Drahoš (neregistrovaný) ---.cust.avonet.cz

    Kolonizace Marsu může být ultimátní cíl, ale mnohem důležitější je cesta. I kdyby se Muskovi podařilo ujít třetinu nebo desetinu této cesty, pořád to znamená velké inovace, objevy a celkový pokrok ve výzkumu. Může vzniknout několik zásadních věcí, které najdou uplatnění v běžném životě. Může donutit k inovaci další společnosti, které na pokrok dlabou. SpaceX oceňujete, ale přitom se jedná jen o jeden z kroků velké vize, které nevěříte, protože na její konec nelze dohlédnout.

    Kdyby Musk začal řešit problémy lidstva dialogem, tak se z něj stane jen o jednoho kecálka víc, který stejně nic nezmůže. To je jako říct všem vědcům, aby se vykašlali na hledání léku pro HIV a začali řešit situaci izolováním už nakažených lidí. I když ten lék neexistuje, tak díky výzkumu vzniklo několik pozitivních mezikroků, které mají pro lidstvo smysl a které dávají naději do budoucna. I zde je to financováno z grantů a nikdo jim to nemá za zlé.

    Na rozdíl od autora si nemyslím, že by se všichni měli zaměřit na řešení negativních problémů. Musk by měl pokračovat v naplňování své vize.