Hlavní navigace

Názor k článku Proč nevěřím Elonu Muskovi a jeho cestám na Mars od Tonceq - - "Tesla není inovace" - Tak určitě, nejrychlejší...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 10. 2016 16:27

  Tonceq (neregistrovaný) 192.168.1.---

  - "Tesla není inovace" - Tak určitě, nejrychlejší sériově vyráběné auto, nejrychlejší dobíjení a nejdelší dojezd sériově vyráběného el. auta, nejlépe hodnocené sériově vyráběné auto. To vše bez inovací, že?
  - "autopilot není o nic dál než konkurence" - Je dál, viz srovnávací testy.
  - "Tesla a dotace" - Tesla dostavá stejné dotace jako jakýkoliv jiný výrobce elektromobilů. Za to můžeme kritizovat vládu, Teslu těžko.
  - "SpaceX a dotace" - NASA a Pentagon platí desítky firem, SpaceX dostává ze stejné služby méně peněz než konkurence (Orbital dostává víc za zásobovaní ISS, ULA víc za vývoj dopravy astronautů a vynášení družic)
  - "dosednutí modulu a kosmonauti" - loď Dragon má 8 úspěšných návratů na zem z 9 pokusů, jeden selhal protože vystřelení padáků nebylo naprogramováno pro případ selhání prvního stupně (což bez LES nemělo příliš smysl).
  - "Gigafactory a dotace" - Tesla dostavá stejné dotace jako jakákoliv jiná velká firma. Musk by byl dbilní, kdyby si je nevzal.
  - "Gigafactory je fakticky továrnou Panasonicu" - tak určitě, sice to vymyslela Tesla, většinu nákladů zaplatí Tesla, většina zaměstnanců bude Tesly, všechny baterie budou pro Teslu, ale továrna je fakticky Panasonicu 8-o
  - "osobnosti jsou chodící reklamou" - překvápko, investoři věří šéfům firem, kteří už dosáhli velkých úspěchů 8-o
  - "Tesla se propadá do stále hlubších ztrát" - Tesla vydělává na každém prodaném autě 20 tis. dolarů. Ve ztrátě je kvůli vývoji Modelu 3 a investicím do továren.
  - "Musk sliboval..." - Musk nic neslibuje, říká cíle a špatní novináři z nich dělají sliby.
  - "Musk potřebuje k Marsu finance NASA" - NASA má vlastní plán na cesty na Mars, jehož vývoj je a provoz bude několikanásobně dražší než plán SpaceX
  - "Musk vymyslel Mars aby vytáhl prachy z NASA" - SpaceX vznikl kvůli cestám na Mars, ne obráceně.

  Ano, na Muskovo počínání se lze dívat kriticky, ale tenhle článek je snůška nesmyslů vycházejících z těžkého nedostatku informací.