Hlavní navigace

Názor k článku Proč nevěřím Elonu Muskovi a jeho cestám na Mars od OB - Tvrzení, že technologie trvaly na stejné úrovni tisíce...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 10. 2016 8:26

  OB (neregistrovaný) 77.48.30.---

  Tvrzení, že technologie trvaly na stejné úrovni tisíce let, platí tak možná pro dobu kamennou. Každá civilizace rozvíjela velké množství technologií - svým tvrzením akorát dokazujete, že vůbec nic netušíte o vývoji architektury, mořeplavectví, válečného umění atd.

  Za současný technologický rozvoj nevděčíme objevu parního stroje, nýbrž objevu vědecké metody: experimentálnímu testování teorií. Bez toho bychom tu neměli vědce, nýbrž filozofy hádající se navzájem o bezpočtu fyzikálních teorií.

  >> A proto je technická, přesněji technologická civilizace tak cenná, cennější než okolní příroda, protože k jejímu vzniku dochází jen zřídka.

  A není to naopak? Než vnikl inteligentní život, trvalo to miliardy let. Než inteligentní život vyvinul technickou civilizaci, trvalo to pár desítek tisíc let. Pokud můžeme z naší planety zobecňovat (Vy to děláte), tak lze říct, že problémem je vznik inteligentního života - technickou civilizaci už pak máte "v mžiku".
  A snad se mnou budete souhlasit, že inteligentní život těžko vznikne bez oné "přírody", kterou tak strašně pohrdáte :(