Hlavní navigace

Názor k článku Proč se zajímat o affiliate marketing od Vladimír - S Affil. systémem jsem u nás začal v...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 18. 8. 2008 2:50

    Vladimír (neregistrovaný)
    S Affil. systémem jsem u nás začal v roce 1998, kdy se v Česku snad ani nevědělo, že něco podobného existuje. Inspiraci mi byl systém u (již zde zmíněné) Clickbank. Jenom pro upřesnění, tam nejsou jen Get Rich produkty. 90% společností zapojených do Aff.systému Clickbank, nabízí vysoce kvalitní softwarové produkty. Mimochodem Clickbank není jen provozovatel Aff.systému, ale především jeden z prvních a nejkvalitněších platebních processorů.

    Já jsem u nás zatím žádnou společnost provozující Aff.systém nenašel. To co u nás běží, jsou provizní systémy, jež nabízí a provozují Internetové obchody. Rozdílů je moře, ale jeden je podstatný. Nejvyšší % provize se pohybuje kolem 5-10% z prodejní ceny produktu. V Aff.systémech venku nabízí tyto společnosti minimálně 25%, ale zpravidla 50-75% z prodejní ceny produktu. Mohou, protože jak jsem psal výše, jde především o software, nebo servisní služby (průzkumy apod.).

    Vše prostě vychází z nákladů na pořízení produktu. Pokud budou u nás naše Internetové obchody pouze odnoží jejich kamenných základen, nemůže dojít ke snížení pořizovacích a provozních nákladů, takže i 10% provize je poměrně vysoká suma. Až na několik dobrých výjimek u nás v podstatě neexistují Internetové obchody ve smyslu toho slova. Projděte si je. 80% z nich jsem na síti navštívil a naprostá většina z nich se ještě chlubí tím, že u nich je záruka poctivosti dána jejich kamenným obchodem s X léty provozu. Mizivé náklady Internetového obchodu pak spadnou do obrovských nákladů kamenného, takže o vyplácení nějaké provize 25 % z ceny produktu nemůže být ani řeči.