Hlavní navigace

Názor k článku Proč to se 14 miliardami dotací na vysokorychlostní internet špatně dopadne od Martin P. - Jenže stále se pohybujme v kruhu. Tedy nejen...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 9. 8. 2017 8:49

  Martin P.

  Jenže stále se pohybujme v kruhu. Tedy nejen mi…

  Základ je že EU, státu a koncákům jde o pokrytí bílých míst. Bílých míst = bez pokrití.

  Důvod není ani tak, aby ten poslední Franda měl rychlý Fejsíček, Líbko, a Jehotubu. Ale aby bylo možné provozovat on demand placené služby. Ze kterých jako z jiné komerce, potečou peníze státu na DPH, jiných daních, licencích atd…. …stejně aby stát měl i infrastrukturu na které bude provozovat @government i v té nejzapadlejší vesnici.

  Na jedné straně víme, jak lidi protestují proti cenám mobilních tarifů. Jaká je velká móda dobíjet za 200 jednou za půl roku. Na druhé straně předbíháte. Máte pocit, že vesnice mají otevřenou náruč k ISP a budou platit za broadband ceny, jako za ty tarify nebo víc. A nejen, že budou ochotni tolik platit a bude i tolik?

  Pokud budeme sociální stát, jako severské země. Tak ISP možná budou dělat charitu. Protože natáhnout dráty na venkov nebude takový problém.

  Tohle ale přes dotace si má na sebe vydělat. A dotace se hodí jen ISP, kteří potřebují rozšířit do vesnic v okolý ekonomicky zajímavých měst. Protože určitá vrstva se v z města stehují do baráků v okolí toho města. A chtěla by tam internet, který starousedlíci nebyli jinak ochotni platit.

  Jenže furt to někoho pálí a vymýšlí k tomu, že přijde ten ošklivý drak a sebere dotace k výstavbě a využije to na opravu \upgrade toho svého vedení. Doháje dotaze mají být na výstavbu, ne upgrade. Kde jsou bílá místa není nic co by bylo upgradovat. Jenže ani lidé co by to platili. Pokud EU zjistí že se dělal upgrade sítí kde už jsou tak dotace budou vracet.