Hlavní navigace

Názor k článku Proč vlastně nikdo nechce dotace na vysokorychlostní internet? Je to bojkot? od Ondřej Caletka - …protoze tu kabelaz take nekdo nekdy za nejake...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 11. 9. 2017 19:36

  Ondřej Caletka

  …protoze tu kabelaz take nekdo nekdy za nejake penize bude muset vymenit. Tudiz neni vubec rec o nejake jednorazove dotaci, ale i trvalem dotovani udrzby takovych rozvodu. Zadna jina moznost totiz neexistuje.

  Jak se taková věc řeší u energetické soustavy si sám odpovídáte o kousek dále:

  Mimochodem, jak tu jiz nekdo podokl, tu elektrickou pripojku budete bonusem muset zadarmo darovat provozovateli rozvodne site ve vasi lokalite.

  To je celkem funkční model, ne? Někdo to za peníze z dotace vybuduje a pak to bezúplatně převede na někoho, kdo se o to bude starat. Nebo to za peníze z dotace vybuduje rovnou ten, kdo se o to pak bude starat. Náklady na obstarávání by měly být pokryty z příjmů z pronájmu.

  A když už tu přirovnáváme k distribuční soustavě, existuje spousta odlehlých obcí, kde je třeba jen pár stovek obyvatel a přesto do každého domu je zavedena elektřina. Proč by stejný model nemohl fungovat s internetem?