Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Proč vlastně nikdo nechce dotace na vysokorychlostní internet? Je to bojkot? od easy - Spravne by bylo kdyby stat vyhlasil ze napr...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 6. 9. 2017 9:09

  easy (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Spravne by bylo kdyby stat vyhlasil ze napr pristi rok da na vysokorychlostni internet castku X a kazdy kdo v pristim roce pripoji noveho zakaznika dostane na konci roku podil z te castky X. A at se snazi kdo pripoji vic zakazniku dostane vic penez

 • 6. 9. 2017 12:02

  Petr M (neregistrovaný) ---.145.broadband16.iol.cz

  To by zle vedlo jenom k reklamním kampaním ve městech a inttenzivnějšímu přetahování i zákazníků v zadrátovaných oblastech.

  Mělo by to být jinak:
  1. Dotace je (v prvním kole) na páteřní infrastrukturu.Kde není do 10km vzdálené vesnice natažená páteřní optika, tam se nedá dělat prakticky nic.
  2. ISP připraví projekt, kde je doloženo kam chce tahat net a míru zlepšení situace (z 2M/0,2M ADSL na 100/100 optiku, např.).
  3. Pokud s během danýho období sejde na stejnou lokalitu několik projektů, posoudí se poměr cena/zlepšení a vybere ten nejlepší. Posouzení zlepšení dle jasně danýho transparentního klíče.
  4. Vítěz projektu požádá o dotaci. Uvede, jakou chce spoluúčast. S tím, že za každých 10% ze svýho získá rok exkluzivity, pak povinnost sdílet páteřní linku s konkurencí.
  5. Povinnost provozovat infrastrukturu, pořízenou z dotací, nějakou minimální dobu.
  6. Pro přebytky prvního kola vypsat výzvu na přípojky, který by řešila obec podle podobných pravidel na základě místních znalostí (na horním konci jsou domy 100m od sebe a kopání se bez dotací nevyplatí, na dolním konci hájenka 300m od vesnice,... - samo ve spolupráci s majiteli objektů a na základě jejich zájmu).