Hlavní navigace

Názor k článku Prodejci řekli, které DVB-T2 televizory jsou hitem u zákazníků. Podívejte se na přehled od karprox - Vůbec se mi nelíbí ten blázinec, ten tlak,...

 • 28. 6. 2019 7:48

  karprox

  Vůbec se mi nelíbí ten blázinec, ten tlak, který zčásti již vypukl, a začíná být podněcován. Já jedu doposud na staré hluboké CRT televizory se settopboxy. Předpokládám, že ceny dvbt TV i SBOXŮ jsou přinejmenším mírně nadhodnoceny oproti standardu. Špičky dosáhnou v okamžiku, kdy diváci už nechytí žádný program. Protože chci ve sledování pokračovat na původních přijímačích, musím si dokoupit sboxy.
  Za nejlevnější cestu považuji pořízení nové TV s co nejmenší obrazovkou již nyní, ale tak, aby její cena byla také co nejnižší, prostě aby se boom nadhodnocených cen projevil co nejméně. Problémem je to, že TV s těmi nejmenšími obrazovkami jsou snad bez vyjímky oholené až na dřeň, neumí prostě nic. Je tedy nutné zvolit podle svých možností takovou TV, která při co nejmenší obrazovce poskytuje aktuálně co nejvyšší sortiment služeb. Obvykle tomu tak bývá při uhlopříčce kolem 80 centimetrů. Pod tuto hranici se bohužel pouze vyjimečně podaří objevit produkt, který by vyhovoval.
  Pro mne by pro tento účel jinak postačila obrazovka s poloviční uhlopříčkou, a na takové to kuchyňské koukání při večeři, (kdy i z nouze nabývá často převahu sledování zvuku,) dokonce postačí i úhlopříčka kolem 20 centimetrů, .
  Ostatní staré CRT TV, budu postupně vybavovat settopboxy. Předpokládám, že s tím začnu přibližně po roce od okamžiku kdy bude signál v normě dbvt vypnut.
  Přibližně v téže době se chci začít připravovat na pořízení "relativně špičkové" TV, která by v té době už rovněž měla být k mání za standardní cenu zhruba do 15 až 30 tisíc.
  Nová technika se objevuje nepřetržitě a služby o kterých se nyní domníváte, že pro vás jsou zbytečné budete za 10 - 15 let často považovat za nezbytnost.
  Když už program chytíte, je svrchovaně důležité aby bylo možné si z celé palety rychle a efektivně vybírat. Důležitosti pak nabírají jak možnost přesunu předvolených kanálů dle vašich priorit, stejně jako přímý výběr z právě běžících programů, se současným zobrazením názvu programu následuje a kdy začíná.
  Druhou stranou mince je to, že současné TV neposkytují služby, které špičkové přijímače před 30 lety běžně měly k dispozici. Neustálé změny norem vysílání tak nenutí výrobce k dostatečné konkurenci jejímž výsledkem byly právě ony v té době poskytovaná vylepšení a vychytávky. Při každé změně norem jsme prakticky nuceni vybrat si z toho co je aktuálně na trhu. To ovšem výrobce nenutí k žádným skutečně špičkovým výkonům, oni jsou si prostě jisti, že něco z toho co je na trhu si musíme koupit, chceme-li vůbec TV byť jen občas vyjimečně sledovat. Jediné o co se snaží, je vyvolat v zákazníkovi dojem, že právě ten jejich je ten pravý, v dané cenové relaci ten nejlepší.
  Kvalitu výrobku, který si pořídíte, obvykle daleko převýší kvalita reklamy na něj jako vyvrcholení snah o to aby vytvářel co nejlepší první dojem.