Hlavní navigace

Názor k článku Prodejci řekli, které DVB-T2 televizory jsou hitem u zákazníků. Podívejte se na přehled od anonym - Když ten problém rozdělíme na OBRAZ a ZDROJ,...

  • 5. 7. 2019 13:49

    bez přezdívky

    Když ten problém rozdělíme na OBRAZ a ZDROJ, tak jak jsem sice nabízel LFD (Signage) pro jedince za každou cenu toužící po "hloupém" TV, všem bych to ale nedoporučoval (cena a práce s obrazem). Na posledním 8K Samsungu je vidět, že špičková AI vykouzlí i z hnusného SD obrazu málem 4K. Ano trochu přeháním, ale obvody pro zpracování pohybu, kontrastu, šumu v těch TOP TV mohou dost pomoci.Takže nejjednodušší řešení problému výše je co nejlepší TV (třeba i OLED) a k ní co nejlepší "hloupý" tuner, nejspíše Technisat.
    O pro ty co řeší i schopnosti zdroje, tady se teprve udály věci. Úplně na začátku mně šumělo u TV HTPC, alfanumerický displej, dva ANALOGOVÉ tunery a EPG stahované automaticky z netu, programování nahrávek přes EPG ... nevěřil jsem, že to může být někdy ještě lepší. A bylo :-). Naposledy jsem měl ty tunery (DVB-T) zapíchnuté v NAS serveru a během koukání na TV jsem projížděl EPG na tabletu a naklikával nahrávky (klidně i z hospody). Nic lepšího se už nedalo vymyslet :-). No a teď mám doma IPTV (PODA), žádné nahrávání už neřeším, většina programů v HD a lepší to už být nemůže :-). No vlastně jo, proč mám brát kvůli Hbbtv nebo staženým filmům do ruky další ovladač? To by se mělo ještě poladit. Ale jedno je jisté, obrovská konkurence na netu oproti klasickým kabelovkám bude tlačit cenu dolů a schopnost archivovat každý program týden zpět doma nelze zajistit ... aktuálně je to nej IPTV.