Hlavní navigace

Názor k článku Programátorky jsou ohrožený druh, Rails Girls se to v Praze pokusily zvrátit od Petr - Zaznělo tu, že ženy jsou geneticky odlišné a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 12. 2012 0:30

  Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Zaznělo tu, že ženy jsou geneticky odlišné a na různé vědní obory se moc nehodí. To je samozřejmě pravda, ale řekněme, že jde o limitní případy kdy se za století narodí 10 potencionálně geniálních fyziků a jen 2 fyzičky.

  Pokud jde "jen" o vysoce inteligentní jedince bude se korelace mezi pohlavím s klesající inteligencí jistě zvyšovat, tak že i bez nějakých kvót by minimálně 1/3 všech programátorek mohly být s přehledem ženy už dnes.

  Jenže... proč by to dělaly když stačí nějakého Gatese sbalit a dělat s ním 1x za týden "šup sem, šup ven". Člověk od přírody hledá ta nejlehčí řešení a tohle je ono. To kdo je z podobné dvojice skutečně "chytřejší" a komu chybí půl mozku není pak vůbec jednoznačné :-).

  Na podobné feministické agitace nakonec doplatí pouze ženy, protože místo té plotny (dnes spíše mikrovlnky, surfování po netu a pokecu s kámoškama / rozšírování si obzorů) budou muset jak šrouby makat někde ve firmě a o jejich dítě se bude starat cizí paní za 50,-Kč na hodinu.

  Komu stav kdy maká celá nyní již "emancipovaná a rovnoprávná" rodina skutečně vyhovuje, nechť se každý zamyslí sám.