Hlavní navigace

Názor k článku Projekt chytré Prahy pod nadvládou ANO. Bude z něj černá díra na peníze? od Tomáš2 - za mě není účelné, aby všechny státní/samosprávní projekty...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 11. 2016 10:59

  Tomáš2 (neregistrovaný) 45.32.179.---

  za mě není účelné, aby všechny státní/samosprávní projekty byly pouze ziskové, pak nemá smysl je dělat státem, ale může je dělat soukromá sféra daleko efektivněji.

  Rozhodně by ale každý takový projekt měl mít veřejně dostupná data, měl by mít svůj cíl a metodiku pro ověření splnění cíle a měla by být umožněna veřejná kontrola bez překážek.

  Hmotná odpovědnost u úředníků je pro mě velký problém, riziko vždy existuje, ne vždy se dá správně vše naplánovat, dávat nad úředníky meč v podobně plné odpovědnosti spíše povede ke strachu cokoliv dělat a o čemkoliv rozhodovat. Raději bych viděl transparentnost, jasnost kdo co má na starosti a kdo o čem rozhodnul, úředník/politik by měl mít svoji osobní odpovědnost, problémy, které se s ním táhnou by se měly promítnout do dalšího setrvání ve státní správě atd.

  Správné projektové řízení je často i problém v komerční sféře, kde jsou dobře placení lidé, s dobrou zkušeností a stejně neplatí, že každý projekt se povede a každý projekt je ziskový, riziko vždy existuje, důležité je s ním počítat a správně zavčasu reagovat, projekt stopnout, přehodnotit, nastavit jiné cíle, kritéria atd.