Hlavní navigace

Názor k článku Pusťte do Internetu hodné viry na ty zlobivé! od Petr Souček - Zrovna o víkendu jsem si říkal, jaké potenciální,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 8. 2001 9:34

    Petr Souček (neregistrovaný)
    Zrovna o víkendu jsem si říkal, jaké potenciální, a možná už i reálné nebezpečí jsou statisíce vpodstatě nespravovaných počítačů připojených trvale (např. DSL) nebo přechodně (dialup) k síti - pokud se na nich nainstaluje backdoor, který uživateli viditelně neškodí, tak o něm skoro nikdo nebude vědět, a takové kvantum nakažených počítačů je pak možné použít k čemukoliv - DOS, spam, cracking šifer, špionáž, anonymizace.
    Už teď mi logy na firewallu díky CodeRed narostly na desetinásobek.
    Že se to bude v současné době týkat hlavně Winxx počítačů je dáno tím, že málo BFU si instaluje jiný operační systém - a ty jiné operační systémy bývají obvykle (ne vždy) lépe spravovány.Budoucnost vidím dost černě, zvlášť ve světle toho, že dva dle mého názoru nejúčinnější systémy ochrany před spamem (IMRSS a ORBS) byly díky právníkům nuceny ukončit činnost, a podobně asi dopadnou i pokusy o globální řešení virů, červů, trojských koní a backdoorů.