Hlavní navigace

Názor k článku Re/code: diskuse pod články nejsou třeba, čtenáři debatují na sociálních sítích od Radouch - Ač nepatřím k zuřivým diskutérům na webu, mám...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 11. 2014 10:14

  Radouch (neregistrovaný) ---.cgu.cz

  Ač nepatřím k zuřivým diskutérům na webu, mám s diskusemi zkušenost jako redaktor tematicky zaměřeného serveru (pravda, před další dobou), autor, čtenář i diskutující. A moje zkušenosti jsou dost rozdílné od Vašich.
  Pokud čtenáři upozorní na chybu či neznámý aspekt tématu článku, učiní tak právě v diskusi. Že napíší e-mail, to je velká vzácnost.
  Druhý aspekt je obrovský úpadek novinářského řemesla. To, že se dnes absolutně nelze spolehnout na ČTK (zásadní faktické chyby v agenturním zpravodajství), je jedna polovina problému. To, že v redakci nesedí nikdo, kdo by si všiml, že světová média o události referují v podstatných věcech odlišně, je druhá polovina problému. A to, že redakce s diskusemi pracuje metodou "smažeme sprostá slova a názory, které se nám nelíbí FAKT HODNĚ" a pak jdeme do "kavárny" lkát nad diskutujícími na našem webu, je pověstný hřebíček do rakve české žurnalistiky. (Chápu, že problém s ČTK se úplně netýká Lupy, ale bavíme se trochu obecně, že?)
  Nedávno jsem napsal článek na hojně čtený odborný server. A co se nestalo? Diskutující diskutovali k věci, správně upozornili na pár chyb v článku (které jsem s povděkem a poděkováním nechal opravit), evidentní trolly sami okřikli. Jenže to byl článek, který jsem psal o tématu, kterému rozumím a mám k němu co říci.
  Zrušení diskusí a arogance vůči diskutujícím problémy Lupy ani dalších českých médií fakt nevyřeší. Hezký den.