Hlavní navigace

Názor k článku readme.txt: Batmen's Club skončil od Luděk Šorm - Dobrý den, pane Stanovský, děkuji za názory, které jsou...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 3. 2002 10:10

  Luděk Šorm (neregistrovaný)
  Dobrý den, pane Stanovský,
  děkuji za názory, které jsou formulovány věcně a bez emocí, a tak na ně mohu v podobném duchu reagovat. Pro přehlednost zachovám strukturu příspěvku a vyjádřím se k jednotlivým odstavcům textu dle Vašeho členění.

  1+2) Pokud nabídka reklamního pronájmu doménových jmen vzbuzuje pocit, že "je relativne jedno, jak se domena jmenuje, hlavne ze navstevnik zabrousi na me stranky a urcite se do nich zamiluje. At to stoji, co to stoji.", pak to rozhodně nebylo naším cílem. Na tomto principu není ani postaven náš informační systém. K jeho návštěvníkům se snažíme chovat slušně a korektně. Problém je v tom, že jsme si již před lety uvědomili význam doménových jmen pro navigaci v internetu a koupili (a zaplatili) to, co tehdy nikdo nechtěl. A že dnes máme podstatně větší prostor, což se v Čechách jak známo neodpouští.

  3+4) Souhlasím s Vámi, že reklamou jsme v životě přesyceni. Na rozdíl od Vás si ovšem uvědomuji, že mezi doménovým jménem a jeho obsahem není a ani nemůže být přímá souvislost a že koneckonců ani v reálném životě tomu není jinak. Pokud bych měl Vaši filozofii vzít zcela důsledně, pak by jistě bylo špatné a klamavé, když např. v Pardubicích socha T.G.Masaryka nestojí na Masarykově náměstí, ale jinde. To, co v reálném životě považujeme za normální a bezproblémové, považuji za zcela legitimní i na internetu. Vždyť doménové jméno může být ve vztahu k obsahu nejenom popisné, ale i fantazijní. Předpokládám ovšem, že to víte, a že Vám nevadí ani, že na doméně www.lupa.cz nejsou výrobky oční optiky. Váš přístup mi naopak potvrzuje, že doménové jméno popisného charakteru LZE velmi dobře použít jako reklamního média.

  5+6) Bohužel srovnáváte nesrovnatelné. Ačkoliv již 6 let působíme jako oficiální Informační centrum města Pardubic, Internet byl a dosud je Magistrátem považován za naši soukromou aktivitu, na kterou město nedává ani korunu. Dostáváme finanční příspěvek účelově vázaný na bezplatné poskytování informací v provozovně na třídě Míru v rozsahu 12 hodin denně včetně sobot, nedělí a svátků. Město si zřídilo vlastní server na adrese www.mmp.cz a my na něj - v případě že informaci sami na našem serveru nemáme - rádi odkazujeme. Proč bychom také měli konkurovat serveru www.pardubice.cz, když to není nutné a ani to žádný zákazník nezaplatí?

  7) Píšete: "Chtel bych, aby po zadani do adresniho radku napriklad www.dph.cz, jsem se dozvedel neco o danich...".
  Souhlasím s Vámi, opět potvrzujete, že nabídka reklamního pronájmu domény má opodstatnění. Před lety jsme k nákupu doménového portfolia přistoupili jako k jednorázové "privatizaci" adresního prostoru českého internetu s vědomím, že si vytváříme zajímavý prostor k postupnému budování obsahu. I naším cílem bylo na doméně DPH vytvořit daňový server. Dosud jsme na tuto adresu stihli pouze umístit odkaz na rejstřík plátců DPH, a to v rámci jedné z mutací našeho systému (rejstřík). Uznávám, že specializované stránky k této problematice by byly lepší, a právě proto toto doménové jméno od dnešního dne přidáme do naší nabídky reklamního pronájmu. Nebudeme čekat na vlastní námi vytvořený obsah, ale umožníme již nyní daňovým poradcům a účetním firmám využití doménového jména k jejich ekonomickému přínosu. Věřím, že část svých příjmů (nebo úsporu nákladů na svou bannerovou reklamu) budou ochotni investovat do pronájmu tohoto atraktivního doménového jména. Pokud nikoliv, pak časem vylepšíme server vlastními silami.

  8+9) Informace o VČD a link na internetovou prezentaci VČD si pracovníci této instituce do našeho systému dávají zcela sami při generování vstupenek do systému. Takže pokud oni tuto možnost využijí, pak se návštěvník kteréhokoliv našeho serveru může dostat i k informacím o představení na serveru VČD (je to využíváno např. u představení s názvem Spor).

  Jsem rád, že již diskutujeme ve věcné rovině, neboť pak se lze dobrat i podstaty věci či tématu.