Hlavní navigace

Názor k článku Řecku a Maďarsku už se v penetraci ADSL díváme na záda. Kdo bude další? od Pet - Nabídka ADSL od O2 by i přes nesmyslné...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 16. 5. 2007 11:29

    Pet (neregistrovaný)
    Nabídka ADSL od O2 by i přes nesmyslné poměry UP/DOWN a FUP byla vcelku konkurenceschopná, KDYBY tam nebyla k tomu cpána hlasová služba (a související paušál). Při součtu těch dvou položek musí být už každá jiná nabídka lepší.

    Výsledkem je, že když se kdokoli a kdekoli rozhodne udělat si svého miniprovidera, má u O2 garantovaný zdroj nových zákazníků, které bez problémů přetáhne. Moment, kdy přetáhnou všechny je jen otázkou času a technologií, poslední zhasne. Wifi není zrovna ideální řešení, ale rozšiřuje se ethernet, optika, přijdou nové lepší bezdrátové technologie. Takže stačí počkat, až se ve vaší lokalitě objeví (nebo se už třeba objevilo) lepší a hlavně levnější varianta než ADSL.

    Jinak mě poměrně překvapuje ta průměrná rychlost u wifi sítí - 2 mbit/s je pro mě dost překvapivá hodnota. Ještě indoor si to umím představit, u outdoor a většího počtu uživatelů a ve městě už těžko.