Hlavní navigace

Názor k článku Reforma copyrightu a článek 13: Způsob, jak zničit dnešní podobu internetu od Ivan Nový - Pravice není vymýšlení zvláštních a nepřirozených druhů soukromého...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 13. 6. 2018 16:14

    Ivan Nový (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

    Pravice není vymýšlení zvláštních a nepřirozených druhů soukromého vlastnictví jakým je ochrana autorských práv.

    Půdu, movitý i nemovitý majetek můžete bránit se zbraní v ruce sám, autorské práva ne, a z toho plyne, že to právo má levicovou podstatu, nikoliv pravicovou, protože musíte sestrojit umělý konstrukt toho práva a chránit je plošně předběžnými opatřeními, které se dotknou i těch, co to právo nijakým způsobem neporušují. A to je porušení zásad římského práva a podstata každého levicového konceptu státu.

    Autorské právo je levicový koncept, protože nestačí naplňování jen vaší vůle delegovat na stát, stát musí vytvořit konstrukt na vaši vůli nezávislý a značně ji přesahující, aby dodržování autorského práva zajistil, a to už je nad mez danou pro stát postavený dle pravicového konceptu, kde jen svou vůli, tj. moc, kterou jste schopen ovládat samostatně, jen delegujete na stát a stát k ní nic o své vůli nepřidává, protože sám není subjektem práva, jen jeho vykonavatelem.