Hlavní navigace

Názor k článku Reforma copyrightu a článek 13: Způsob, jak zničit dnešní podobu internetu od Unknown - "Svůj autorský výtvor nemůžete vlastnit, protože jakmile ho...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 14. 6. 2018 11:26

    Unknown (neregistrovaný) 78.108.103.---

    "Svůj autorský výtvor nemůžete vlastnit, protože jakmile ho zveřejníte, tak už nad ním ztratíte kontrolu, z toho je vidět, že to není soukromé, protože už pak nepodléhá vaší vůli a taky to není vlastnictví, protože zničením několika kopií, nezískáte tu kontrolu zpět"

    Movitou vec take ( z hlediska prava) vlastnite i kdyz ji nekdo sebere na chodniku (modelovy priklad: koupil jste kus drahe elektroniky, dovezl jste ho domu, vykladate ho pred domem, vase dite mezitim necekane vybehne z auta primo do silnice kde ho srazi jine auto. Okamzite vsechno nechate, bezite zachranovat dite a vase zbozi mezitim nekdo sebere) Jedna se stale o kradez i kdyz jste vec nalezite nechranil a lezela volne na chodniku. Prava k necemu prece neztratite tim, ze se toho nekdo zmocni. Pokud bude vase vec pozdeji nalezena a vy prokazete vlastnicka prava, bude vam vracena.

    Stejne tak autorska prava neztracite tim, ze dilo neni zamcene v trezoru.