Hlavní navigace

Názor k článku Retro Music Television se mění, chce bojovat o diváky s Óčkem Gold od Vít Sedláček - Já sice nejsem Váš kolega a zatím ani...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 7. 2013 10:00

    Vít Sedláček

    Já sice nejsem Váš kolega a zatím ani kamarád, ale přesně to si právě myslím! Nová grafika je pro mě naprosto nepřijatelná. Připadám si jak v kině, kde by byly dvě plátna, TĚSNĚ, vedle sebe a na druhém běžel jiný pořad se ztlumeným zvukem. Díky, nechci. Já jsem schopen se plně soustředit jen na jednu věc. Ano, mohu vykonávat dvě i tři „práce“ najednou, ale pak je činnost „mozku“ ve vysokých obrátkách a napětí, což neznamená nic méně než to, že si neodpočinu! Sledování filmů a hudby v televizi snad není práce, ale má to být odpočinek, relaxace a nenásilná forma poučení.
    Proto mi vadí v televizi tzv. bubáci, to je to, jak sledujete v televizi film a v tom nejnapínavějším vám tam tu zprava, tu zleva, zdola či shora vletí kus jiného filmu či pořadu a sděluje vám „důležitou“ informaci, což je také zcela nový „vynález“ posledních dvou až tří let. Bral bych to jen v případě, pokud by byla válka a tímto by mě upozornili na letecký poplach. Je to to samé, jako by sem v kině sledoval film a někdo přede mnou či vedle mě se začal bavit o tom, co budou dělat po kině a také zítra a pozítří… a k tomu druhého souseda napadne, že vstane a půjde si koupit brambůrky a džus.

    Ne, dá se tolerovat statické logo a přerušení filmů (pořadů) reklamou, to je přijatelné nutné zlo, ale nejsem připraven tolerovat nic víc, nezlobte se na mě. Největší pohodu při sledování televize jsem měl za socialismu – žádné logo, původní skvělý dobový český dabing a informaci o pořadu jsem obdržel od milé a hezké hlasatelky! Nic víc jsem nepotřeboval. A v tomto duchu vysílala i stará dobrá MTV, kterou jsem sledoval od května roku 1989. Jen tam měli statické logo, které ale bylo provedeno tak, že vlastně ani nerušilo. No a informace jsem získal od sličných moderátorek a vtipných moderátorů ve formě krátkých a zajímavých pořadů v bloku videoklipů, NE ve videoklipu samotném, samozřejmě vyjma názvu na začátku a konci! Prostě paráda. Zlaté časy!