Hlavní navigace

Názor k článku Roman Vrba (MVČR): Portál občana přes léto odladíme. A datové schránky čekají změny od Pupik - To je zvláštní, že dávat osobní data Facebooku,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 7. 2018 6:41

    Pupik (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

    To je zvláštní, že dávat osobní data Facebooku, googlu a ostatním nikomu moc nevadí. Spousta lidí je dává klidně i spoustě dalších služeb, které fungují jenom v cloudu. Takové sportovní aplikace, nákupní aplikace, kolik lidí má číslo kreditky zapsané na čínském aliexpresu? Nikde to nikomu nevadí, ale jak jde o stát, tak najednou chtějí všichni super-uber zabezpečení. Když pak stát ale vyhodnotí, že to super-uber bude super drahé, tak zase řvete, že je stát oproti ostatním, kteří to bastlí na koleně drahý. No a když to někdo zkusí agilně, což mne jako znalci státní správy připadá skoro jako zázrak, tak místo abyste byli rádi, že se něco pohnulo, tak zase řvete o zabezpečení.
    Narovinu, chápu, že u těchto dat je bezpečnost velmi důležitá, ale pokud chcete, aby se ve státním, něco pohnulo, tak nesmíte pořád na vše nadávat. Ve státním pracují stejní lidé jako v soukromém sektoru, jen jsou svázání brutální byrokracií, se kterou bojovat je dost těžké samo o sobě. Ta byrokracie ale vznikla právě i kvůli tomu, že veřejné zdroje musí být kontrolované občany a tak si prostě nemůžete dovolit jen tak koupit náhradní díly. Ne. Musí se udělat výběrové řízení a za půl roku je už možná máte. Takto je to ve státním se vším. Takže jsem rád alespoň za něco.