Hlavní navigace

Názor k článku Roman Vrba (MVČR): Portál občana přes léto odladíme. A datové schránky čekají změny od A.S. Pergill - 1. Ten stát je přece jen něco jiného...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 7. 2018 7:32

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

  1. Ten stát je přece jen něco jiného než FB. On i ten FB začal být problémem až ve chvíli, kdy ho začaly využívat fašizující věrchušky západoevropských států a fašistické organizece typu hate-free k cenzuře a organizaci represí vůči občanům. Pokud o nějaké organizaci vím, že data státu předávat nebude, tak budu mít daleko menší problémy s tím, jim něco o sobě uvést.

  2. A proč státu ne? Jednoduše proto, že stát má, na rozdíl od toho FB, represívní aparát, mnohokrát v minulosti data o občanech zneužil proti nim a do některých věcí by proto z principu neměl vůbec vidět. Navíc je stát schopen daleko efektivněji než většina organizací na internetu dávat dohromady informace z různých zdrojů a má na to i specializované organizace.

  3. Výběrová řízení vznikla čistě pro obohacování firem, navázaných různými cestami na státní penězovody. Ještě jsem nezažil, aby VŘ vyhrála firma, která dodává nejlevněji a nejkvalitnější zboží. VŘ je pouze zástěrka pro tyhle aktivity.
  Pokud bychom příslušnou legislativu zcela zrušili a vrátili se ke stavu, který zde byl někdy v polovině 90. let, tak by sice pár firem napojených na šíbry krachlo, ale státní aparát (ale i státem financované organizace) by fungoval daleko efektivněji a levněji.