Hlavní navigace

Názor k článku Roman Vrba (MVČR): Portál občana přes léto odladíme. A datové schránky čekají změny od A.S. Pergill - Vadit by vám mohlo třeba to, že se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 7. 2018 10:37

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

  Vadit by vám mohlo třeba to, že se stát bez těch dat ještě do nedávné doby (90. léta minulého století) docela dobře obešel. Navíc stát většinu těch údajů ke svému fungování nepotřebuje (to samé se ostatně týká i údajů ze sčítání lidu), jen hrozí to, že budou někdy v budoucnu (zítra, za deset let ...) zneužity proti vám.

  Pozoroval jsem hýkání diskutujících s IQ odpovídajícím tomuto hlasovému projevu nad tím, že se mají auta vybavit alkoholtesterem, který má znemožnit nastartování při alkoholu v dechu.
  Já byl několikrát v situaci, kdy šlo o život a bylo třeba akutně nemocného / zraněného dovézt alespoň do civilizace (taková věc se řešila nouzovým dojetím k policii a buď zavoláním sanitky, nebo, když byli ochotní, tak převozem nemocného policejním autem a odstavením auta do vystřízlivění). Být tenkrát v autech takovéto bazmeky, tak by bylo daleko víc mrtvých, kteří se prostě nedostali do špitálu.
  A ještě pořád máme dost plochy státu nepokrytého žádným mobilním signálem, nebo silně nejistým a běžně padajícím na celé dny.