Hlavní navigace

Názor k článku Rostock-Poplar: Není důvodu, proč by v Česku nemohl vzniknout Facebook od martas - K té Praze, ono je to oboustranné. Zaměstnavatel...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 3. 2014 17:24

  martas

  K té Praze, ono je to oboustranné. Zaměstnavatel zase v Praze ví, že tu snadno nalezne někoho jiného, tak zaměstnance moc neřeší.

  Jsem rodilý pražák, a to jak se ke mě chovají zaměstnavatelé v Praze je horší než co jsem viděl v Londýně, když jsme u těch měst.

  Když mi zaměstnavatel neuhne v ničem - den práce v týdnu z domova (s tím nesouhlasí), tak pak když nastane průser, tak já také nemám potřebu to řešit a už vůbec brát v jednu hodinu ráno zaměstnavatelovi telefon, protože proč?

  Když mu řeknu, zaplať si pohotovosti a on mi řekne "to je moc peněz", a pak volá v jednu hodinu ráno, tak vypnu vyzvánění, protože mi za to nikdo neplatí.

  Všichni se jenom koukají na pražáky, kolik berou, ale málokdo vidí ty opravdové náklady - 2+kk 13.000 Kč na absolutním okraji Prahy i s poplatky. Jezdit zašpiněným metrem a MHD v Praze, nemít kde zaparkovat - jo zaměstnavatel si z většiny pronajme kancli, zajistí si parking pro sebe a parking zaměstnanců neřeší... ti ať si jezdí sockou, do které on by ani nevstoupil.

  Loajalitu získáte i v Praze, stačí nabídnout takový plat a pracovní podmínky, že člověk nebude chtít přestoupit. Nabídněte 100k Kč měsíčně programátorovi, práci z domova 2 dni v týdnu, a spoustu benefitů a bude 10 let u vás jako nic...

  Ale to co vidím, že když dám výpověď tak dojdu ke konkurenci a ta mi dá o 10k Kč víc a ještě se líp chová, to jako proč být pak loajální, to je spíše být jako blbec :-)

  Největší sranda je ta, když slyším lidi s okresků jak nadávají, že musí dojíždět 50km do práce. Ale pro ně je to hodina, stejně jako pro mě hodina v pražském MHD. A že si váží práce, no protože by jinou nesehnali, a zaměstnavatelé by zase nezískali jiného už tak kvalifikovaného zaměstnance, takže ten vztah je často oboustranně vřelejší.