Hlavní navigace

Názor k článku Rumburak z VHS. Jak technicky probíhala televizní krize před 20 lety? od anonym - Stačí se podívat, jak vše na KH vzniklo...

  • 25. 12. 2020 16:26

    bez přezdívky

    Stačí se podívat, jak vše na KH vzniklo - vyhozením neschopného redaktora a následně složením funkce Šámala. Toto nemá s nějakou politikou naprosto co dělat a už vůbec ne do toho splácávat jakousi opoziční smlouvu, a jak údajně Klaus se Zemanem chtěli ovládnou ČT. Pokud by skutečně chtěli, pak to pro ně nebyl vůbec žádný problém, nástrojů k tomu měli tehdy dost. Jenomže oni nechtěli a s tou pateorií přilezl až vysloužilec Ruml, který už nevěděl, jak by se zviditelnil. Puč v ODS se mu nepovedl, ČSSD ho pomocí opoziční smlouvy taky vyšachovala, takže mu zůstalo jenom to náměstí a žvanění nesmyslů (také skončil po právu na smetišti dějin, resp. kdesi v lokálním zastupitelstvu na radnici Prahy 2, tisícovka lidí mu ještě hlas dala).

    Zásah Policie - což je mimochodem běžné v každé demokracii a stačí vzpomenout v ČR třeba kauzu IPB - by na KH zjednal pořádek, aby ČT vedl její řádně zvolený ředitel. Takže pomotané to máte vy, když si stále představujete, že si v demokracii může každý dělat co chce a ohánět se svobodou projevu - tak to není a ani nikdy nebude. Naštěstí, i demokracie musí mít svá pravidla, jinak by společnost nemohla fungovat.