Hlavní navigace

Názor k článku Rumburak z VHS. Jak technicky probíhala televizní krize před 20 lety? od anonym - Váš subjektivní dojem, že poslanci něco porušovali ještě...

  • 25. 12. 2020 19:58

    bez přezdívky

    Váš subjektivní dojem, že poslanci něco porušovali ještě neznamená, že to porušovali doopravdy. I tak máte ale vždy možnost si zvolit poslance jiného.

    Ano, máte to notně domotané, když si soustavně myslíte, že jakási redakce za cosi odpovídá. Nikoliv, neodpovídá. A zjevně vůbec nevíte, že právě Rada je orgán, který volí ředitele, takže každý ředitel se musí zpovídat právě Radě ČT. Přičemž "nezávislost" rozhodně není to, že redaktoři nemusí poslouchat ředitele a mohou si jenom tak začat vysílat, jak se jim zamane. Vaše představy jsou skutečně unikátní a pokud by takto měla fungovat každá instituce, tak je tato země dávno rozložená.
    O tom, že podle vás má ředitel pravomoc zasáhnout do zpravodajství jenom, když dojde k porušení zákona, se radši ani nebavit - jednak, že došlo k porušení zákona, to může konstatovat pouze soud a nikoliv nějaký ředitel ČT. A za druhé, ředitel nemusí být spokojen s redaktorem skrz plnění jeho pracovních povinností a může ho klidně vyhodit taky. Což byl právě případ onoho redaktora Proroka, se kterým nebyl za jeho pracovní výkony spokojený jeho vedoucí Hodač, odvolal ho a tehdejší ředitel ČT Chmelíček se za Hodače postavil, protože s Prorokem nebyl spokojený také. Tedy naprosto normální věc, jaká se v pracovně-právních vztazích stává zcela běžně ve spoustě institucí. Akorát v ČT z toho kolegové Proroka (osazenstvo redakce zpravodajství) začalo dělat vědu a svádět to na jakousi svobodu slova, která s tím neměla vůbec nic společného. Pokud už chcete diskutovat o krizi v ČT, pak nečtěte nějaké nesmysly o kodexech a pochybných textech o médiích, ale nastudujte si danou problematiku, jinak ta diskuze nemá valný význam.