Hlavní navigace

Názor k článku Samsung UE32D4000NW: solidní televizor pro každého od anonym - To je jedna z vlastností posledních Samsungů. Říká...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 11. 2011 18:19

  bez přezdívky
  To je jedna z vlastností posledních Samsungů. Říká se tomu dynamický kontrast a v tomto případě to má za cíl, aby černá na obrazovce nevypadala spíš šedivá, jak je na LCD běžné. Takže při tmavých scénách na obrazovce se ještě snižuje jas podsvícení.

  Nastavit to jde takto: Vypnout všechny "eko" módy.
  V nastavení obrazu - pokročilá nastavení (jsou dostupná jen v některých režimech) vypnout "Dynamický kontrast" a "Černý tón". Ani přes tento zákaz si TV nedá zcela říct, takže podle http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue40d6530-ue32d6530-201108131337.htm je ještě potřeba nastavit "Shadow Detail" = "Ztmavení" na +2. Odkaz je pro typ 6530, ale mělo by to být i pro 6000 obdobné, kdyžtak s hodnotou experimentujte.

  Pokud chcete i barevně správný obraz: Režim obrazu nastavit na "Film", barevnou teplotu na "Teplá 2". Při tom dojde obvykle k poklesu celkového jasu, takže pak nastavit podsvícení podle potřeby. Taky barevně se obraz proti základnímu nastavení posune do žluta, což ze začátku může působit divně, ale tak je to opravdu správně, namodralý obraz v ostatních režimech je mimo normu.