Hlavní navigace

Názor k článku Satelitní operátoři shrnuli své výhrady k plánované podobě přechodu na DVB-T2 od Vindis - Ano pokrok nezastavíme. Tady jde ale o to,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 7. 2018 10:11

  Vindis

  Ano pokrok nezastavíme. Tady jde ale o to, jak je DVB-T2 vynucen! Všichni to berou tak, že ono DVB-T2 je nějaká NUTNOST. Není. Uvolněním pásma není žádná nutnost něco měnit. Připouštím však, že když už nastala tato situace, tak proč této situace nevyužít. Jenže, jak je vidět, tak pozemní operátoři této situace zneužívají. Jak je psáno, nikde se nepíše o tom, že operátoři musí být nějak kompenzováni. Jsou to soukromé firmy, tak ať si ten přechod do DVB-T2 financuji sami a netahají do toho stát. Jediná přípustná kompenzace je pouze poskytnutí náhradní frekvence. Všechno ostatní už je v pouze v režii poskytovatele, nikoli nějakého nařízení.
  Satelitní nebo kabeloví operátoři nejsou nijak kompenzováni. Ti si to musí všechno hradit ze svého. Navíc zde je jasně vidět ta nevědomost odpůrců satelitu. Uvolnění 700 MHz pásma je to samé jako, když vlastník satelitu se rozhodne nějaký transpondér ukončit. A to se děje častěji než si myslíte. Proto si také kdekdo stěžuje, že se musí zase něco přelaďovat. Jenže tyto přesuny si musit satelitní operátor hradit ze svého. Žádná kompenzace.
  Toto se hlavně satelitním operátorům nelíbí. Že si nějaký pozemní operátor diktuje nějaká pravidla a oškubává stát.

  Ten poslední odstavec je pěkná blbost. DVB-S2 má pořád navrch oproti DVB-T2. A podle toho, jak se to vyvíjí, tak ještě dlouho nebude DVB-T2 pro satelit konkurence. Kdo by jako chtěl nějakou mazanici v SD. A pokud se v DVB-T2 někdy objeví HD (nepočítám ČT), tak jedině placeně. Nova i Prima to dali jasně najevo. Poté začne být konkurence. Jenže pokud bude i DVB-T2 placené, tak si diváci řeknou, že když už za něco platit, tak za kvalitní satelit.