Hlavní navigace

Názor k článku Satelitní operátoři shrnuli své výhrady k plánované podobě přechodu na DVB-T2 od anonym - Se SFN opatrně, protože již od dob DVB-T...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 7. 2018 21:42

    bez přezdívky

    Se SFN opatrně, protože již od dob DVB-T je známo, že to je sice přínosem pro úsporu kmitočtů, avšak nezřídka vyváženo vysokou chybovostí na straně příjmu. Všechno pro má i své proti.
    Ohledně ČRa (a DB jakbysmet) - vůbec nebylo potřeba něco zkracovat. Klidně se mohly nechat doběhnout stávající příděly pro DVB-T a nové již dávat pouze pro DVB-T2. V praxi by to znamenalo, že již od ledna 2018 by nebyla RS7 a v roce 2023 pak zhasl u mux 3, což byl poslední mohykán. Ovšem to by se nemohl podojit stát o "všimné" v podobě miliardy, takže se radši vymyslela totální pitomost s přechodovými sítěmi, kdy stát opláchne miliardu a divák další peníze, přičemž jediným efektem je těch 5,5 HD programů ČT. Takže nenažraní jsou pouze pozemní operátoři, jenž si ze státu udělali dojnou krávu - nikoliv operátoři satelitní nebo kabeloví, kteří naopak do státní kasy peníze dávají v podobě daní. Navíc využívání jejich služeb je zcela dobrovolné, takže blábolit o nenažranosti může akorát jouda Tonda, který se třepe někde ve stejně nenažrané ČT, aby náhodou nedostal padáka z teplého místečka, které mu platí koncesionáři.
    O plkání o reklamě a naprosté neznalosti televizního trhu už nemá smysl ani psát - kdo nechápe, že prakticky každá komerční TV má dneska příjem z více zdrojů a ne jenom z reklamy, ten je prostě a jasně mimoň.