Hlavní navigace

Satelitní služba Nová Digi zpřístupní klientům na Slovensku HD verze kanálů České televize

Kanály ČT 1 HD a ČT 2 HD se stanou od 1. září součástí balíčku Standard, který obsahuje za cenu 9,60 eur/měsíc, v přepočtu necelých 260 korun, přibližně 65 programů.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jednou z novinek satelitní služby Nová Digi, kterou dnes oznámil její provozovatel, společnost Slovak Telekom, bude pro klienty na Slovensku i přístup k programům veřejnoprávní České televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Z důvodu možných problémů s teritoriálními právy budou zákazníkům dostupné pouze programy ČT 1 HD a ČT 2 HD, naopak stanice ČT Sport HD nikoliv. Nová Digi je po konkurenčním Skylinku teprve druhým operátorem na Slovensku, který obě HD verze kanálů České televize nabízí z družice.

tip Majerik MM_K

Z ARCHIVU: Slovenská Digi TV dává své někdejší české sestře pomyslné sbohem

Kanály ČT 1 HD a ČT 2 HD se stanou od 1. září součástí balíčku Standard, který obsahuje za cenu 9,60 eur/měsíc, v přepočtu necelých 260 korun, přibližně 65 programů. Počet stanic ve vysokém rozlišení se tak v nabídce zvýší ze tří na pět. Doposud byly v této kvalitě klientům dostupné programy Jednotka (RTVS), Markíza a JOJ. Potěšující zprávou pro zákazníky bude i skutečnost, že kanál Digi Sport 4, který byl k dispozici pouze v rozšířeném balíku Maxi, se nově přesune také do balíčku Standard, jehož cena zůstává beze změny.