Hlavní navigace

Názor k článku Sběr Baňk na Sberbank.cz už nenajdete. Banka vyhrála spor o doménu od Filip Jirsák - „Kdo dřív přijde, ten dřív mele“ je právo...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 4. 2014 9:10

    Filip Jirsák

    „Kdo dřív přijde, ten dřív mele“ je právo silnějšího. Neexistuje žádná komise rozhodující o tom, zda je doména dostatečně aktivně využívána a kdo je jí více hoden. Tady se rozhodovalo jenom o tom, zda ten, kdo v současné době doménu vlastní, je pouze spekulant a vlastní doménu jen za účelem vydírání někoho, pro koho má daleko větší cenu.

    Pokud se něco prodává levně, ale zároveň to je vzácné, samozřejmě to láká spekulanty. Řešení jsou různá a žádné není ideální. Nechat spekulanty být, zdražit domény, prodávat domény v aukcích, vázat domény na chráněné názvy, postupovat cíleně proti spekulantům a domény jim odebírat aspoň v těch nejkřiklavějších případech. Mně osobně by se řešení, které nechává spekulantům veškerý volný prostor, nelíbilo – a nejsem sám. Spekulanti na celém tom systému jen parazitují. A nemůžeme se tvářit, že nikdy nedokážeme s dostatečnou jistotou poznat, že se jedná o spekulanta.