Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Šéfredaktorka Rádia Wave: Pane Medku, odstupte! od anonym - No to jste si asi špatně přečetl. On...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 10. 2008 9:04

  bez přezdívky
  No to jste si asi špatně přečetl. On to nechválí. Tedy kritizuje. Tedy nepíše, že to byly dobré časy. On si myslí, že to byly špatné časy. To si já myslím také a myslíte si to i Vy. Čili v tomto se všichni zcela bez problémů shodneme.

  Ale je vidět, jak má každý jiné kořeny, podhoubí z kterého vyrostl, jiné návyky, jiný vkus atd. Já to totiž vnímám zcela opačně. Za prvé si myslím, že komunismus i fašismus byly dva totalitní zlé systémy a jejich porovnávání považuji za přirozené. Žádný horší ismus zatím vymyšlen nebyl.

  Také je zajímavý náhled na ČT24 a ČT2 apod. Jejich presentaci, těchto dokumentů považuji za velice přínosnou. Maslím, že ty záběry odpuzují, což zde dokazuje, tím, že se mu nelíbí a ukazují, jak ta doba byla zlá a ošklivá a přijde mi to zcela OK.

  Naopak vadí mi neustálá propagace komunismu z Blaníku, Impulsu, Času apod. kde zpívají sračky z té doby a předstírají jak bylo veselo a krásně i když to vůbec nebyla pravda.

  To samé platí pro takové ty umělé nepřirozené serialy jako 30 případů majora Zemana, Nemocnice na kraji města a jiné podvodné věci. To jest zastírání tváře komunismu oblbování lidí a jejich zakrytá propaganda.
  Dokumenty na ČT naopak, ty lze jen chválit protože ukazují jak hnusné to bylo.

  Takže v tomto náhledu se po té třeba já a Štěpán zásadně lišíme i když v tom, že je komunismus negací se shodneme.
 • 29. 10. 2008 8:02

  bez přezdívky
  Nechci vovolat zbytečně spor na toto téma, jen uvedu několik alternativnějších názorů. Pan Potůček zde byl v několika případech pochválen a to i za víceméně technické články. Mohl bych přidat pochvalu za perfektní monitoring kolem Wave. Tento server ač řekněme mladší, byl několikrát pochválen na konkurenčních, kde naopak padlo, že tam už chodí jen zbytky posledních návštěvníků. Ovšem svým způsobem asi budu věrný, protože za mateřský svůj, považuji jiný, tedy sem chodím velmi sporadicky a jak se zde přestane hovořit o této situaci, zase na čas odejdu. Tedy do doby nějaké další eféry. Čili nemyslím si, že by sem chodili stále stejní.
  To opatření které zde vzniklo, naopak bylo přijato velmi, zdůrazńuji velmi kladně. Mohl bych se i široce zmínit o tom, k vůli které osobě bylo přijato. I, že tato osoba má nadprůměrné technické znalosti, dosti si jí vážím a před tím byla vyhozena, když bylo zlikvidováno asi 50 jejich nicků, z jiného serveru. Protože se nějak nemá ráda s blbostí nebo-li trpí určitým syndromem rejpalství, chytala některé místní guru, za slovíčka. V důsledku toho, zde vznikal bordel, obdobný, který je na konkurenčním serveru. Ovšem zde zasáhli velmi rychle. Problém vyřešili do několika dnů zmíněným opatřením a je klid a pohoda. Takže nemá cenu ho kritizovat, není nesmyslem, ale smyslpným opatřením, které je naopak pochvalováno.
 • 29. 10. 2008 7:28

  bez přezdívky
  Tak samozřejmě že satelitní přijímač jsem měl s centrálním domácím audiem propojený už za analogu. Takže takové propojení považuji za normální. Ale platí zcela váš první odstavec, normální je DAB a musíme počkat až vypnou ty televize, takže to chápu také jako náhražkové tedy prozatimní řešení.(DVB-T) S tmto zcela se vším 100% souhlasím.

  No problém je, že když se něco potřebuje zlikvidovat v oblasti kultury nazvou to fašisty nebo feťáky to je zavedený scénář používaný od roku 1968-2008.

  Problém je, že buď to měli připravené dopředu a s likvidací Wave se počítalo už dávno. Nebo zjistili, že vyhnání z FM nepomohlo a že to dál lidí poslouchají, jak říkate netem, DVB-/T,S,C a tak přitvrdili a jdou po programu. Tedy zničit krtka. Ořezat atd.

  Problém je, že to stejně nic nepřinese. Tedy obvinění, že za tím jsou soukromé subjekty mi přijde přitažené za vlasy. Protože vím jak bych reagoval já. Zamezením poslechu existance rádiové stanice na FM přešel bych na poslech netem. Zamezením vysílání přešel bych na poslech jakékoli zahraniční stejného obsahu.

  Ale nikdy bych se nesnížil na 1s k poslechu nějaké stanice jimi propagované. Na sračky nemám čas, náladu a jsem na světě jen 1x. Takže pokud by se takto zachovalo 90% posluchačů jsou jim nějaké ekonomické a podobné kalkulace u privátních stanic k hovnu.

  Ostatně ta nejvíce podobná naopak ze solidarity Wave podporuje i když jsou konkurencí. Ještě jednou vzdávám tímto hold a poděkování Radiu 1 a společnosti Investmes Radio.

  Takže opravdu v tomto případě půjde asi spíše o politickou záležitost a o mocenské boje uvnitř ČRo.
 • 29. 10. 2008 7:05

  bez přezdívky
  Ještě mne tam zauja jedna poznámka. Pravíš, že mladí nebojují" za svou stanici. No pokud k tomu mají vztah jako my v 17 letech, tak si jim ani nedivím. Je průserem ČRo, že nedokázalo oslovit mladou generaci. První okruh je zpravodajský. atd. Víš jak jsme za bolševika sháněli hudbu ? Já ti to popíši. Již jednou jsem to popsal na radiotv. Na Letné ( jednu dobu v Motole ) byla burza. Tedy po trávníku byly rozložené gramofonové desky. Občas tam udělala Veřejná bezpečnost zátah, házeli slzný plyn a pouštěli psi. Ale většinou to nechávali být. Koupil jsem tak 5 desek po 250Kč, což byla celkem tak asi polovina tehdejšího platu. S těmi jsem obešel známé a půjčil jim kus za kus. Takže za každou z nich jsem měl 3-5 kusů jiných. Ty jsem si nahrál na magnetofon. Po té jsem odjel znovu na burzu, tam je prodal a zakoupil jiné. Takhle se tehdy obstarávala hudba.
  Mladí nemají ani vlastní finanční prostředky a i volební právo je někde od 18 let ne ? Takže jsou vystavení zcela teroru moci. Co mohou dělat ? Kašlat na ně. Stahovat MP3 z netu o sto šest.Atd. Nezapomenu na Silvestra asi před deseti lety, kdy se nás sešlo několik kamarádů, jeden řiditel banky, jeden celoevropsky úspěšný doktor, jeden podnikatel s mnoha prodejnami atd. A rádio jsme si nemohli pustit stejně jako, když byl rok 1977, podepisovala se Charta, zavírali Plastic People do vězení. O několik let později tam zavírali předsednictvo Jazzové sekce. Vlatně mezi tím kolem 1982 ještě likvidovali Novou vlnu. O několik let později mlátí lidi na Czech Teku a o několik let později likvidují Wave. Stále jedni a ti samí. Nepřátelé kultury a pohůnci těch jejich Gottů a Vondráčkových a spol.Nevím zda není čas si jít zase zacinkat klíčemi na Letnou ? Změnilo se vůbec něco, když tohle mohou dělat ?
 • 29. 10. 2008 6:33

  bez přezdívky
  Přesně to, co hraje Blaník a Impuls. Nesmysly rudých stvůr, zcela neposlouchatelné a odporné, které do mne rvali do roku 1989 stanice typu Hvězda atd. Samozřejmě už v roce 1973 jsem přeladil na Luxembourg. Jediný poslouchatelný pořad, kterému jsem věnoval pozornost byl Větrník na Vltavě, jinak jeden hnusnej komouš vedle druhého odporného komouše. Blaník je asi rádio pro fanatické členy KSČ, protože normální lidí z toho zvrací. Proto jsem také za bolševiků mimo Luxemborgu byl nucen poslouchat Rakousko 3 a Bavorsko 3. Je naprosto neuvěřitelné, když je dnes 19 po revoluci situace podobná. Impuls-Hvězda je celoplošné a jiní Blaník a spol terrorizují občaby se shodnými prasárnami. Rudá normalizační hudba nebo-li hudba rudých stvůr, tedy jakéhosi Kojota, který vije, jak když by ho píchali špendlíkem do jeho vyžrané prdele a podle kterého se Pink Floyd nepovažují za hudbu a který si asi předplatil nějakýho kanára in memoriam, takže si z něj dělá srandičky už i Knižák. V každém případě jel s houkáním přes celou Prahu zaspívat soudruhům na mejdan, kdykoli si pískli. Dále tzv. štrougalova děvka. Atd. Je jich dost. Těhle rudých otravných sviní s kterými mají drzost obtěžovat občany jako když by koncentrák trval dál. Jak to můžou dělat nad tím se velmi podivuji taky.
 • 29. 10. 2008 0:13

  Steve
  Mě to vůbec nevadí a poslouchávám rád i klidně tyto jmenované stanice. Co Vám vadí na české POP hudbě?

  Co je horší, tak je spíš to vysílání na ČT24 a ty jejich velmi časté vzpomínky na totáč (Před 25 lety). Jako kdyby to byla mooc dobrá doba a vše bylo tehdá OK a fajn. Navíc to tam cpou tak často :-( Fašismus = Komunismus To je jako kdyby němci dávali fašistické ukázky z tehdejšího života. na Německých stanicích teda nevidím, krom záběrů z II.sv. války.
 • 29. 10. 2008 0:00

  bez přezdívky
  Ech, nesmysly tady zjevně říkáte vy...

  Blaník a také Impuls stále omílají normalizační pop typu Helenka, Kája, Hanka a Vašek, a to je opravdu antikulturní počin. Ovšem tahle rádia to do lidí cpou jako "hezky česky". Nejhorší na tom je, že tyhle kreatury jsou stále nejen v rádiích, ale i v TV, jako by nová a kulturní tvorba u nás neexistovala.
 • 28. 10. 2008 23:26

  Steve
  Jak může proboha Blaník hrát bolševickou hudbu, to mi teda vysvětlete. Vy víte co to je ta bolševická hudba a co se vůbec za Bolševika hrávalo v rádiu? Zřejmě asi nevíte, když říkáte takové nesmysly.
 • 28. 10. 2008 23:18

  Steve
  Já vím, že primárně nepatří radio stanice do DVB-T, ale být tam zkrátka může, dočasně určitě. Proto je každý STBox na to přizpůsoben at' jde o DVB-T, DVB-S či DVB-C. Jinak tuším, že asi mě chcete říct že patří spíš do DABu či něčeho podobného. Já vím, jenže to jaksi zatím nejde a i kdyby šlo, opět to nebude hned běžný přijímač v každé rodině či autu. Jen pár fandů si jej koupí. Takže to není tak jednoduché jak se zdá. Zatím dočasné řešení tedy ten STB. Sat také není jako takový radio přijímač, a jen se mrkněte kolik je tam nacpáno radio stanic.

  Stejně nechápu, proč se někteří tak nesmyslně zde vztekají a radši si STB nepropojí z HiFi sestavou. To je tak složité, či co? Radio pojede alespon' v digitálu oproti analogovému FM. Poslouchávám takto ten Proglas a že by mi to nějak vadilo se říct teda nedá. Při brouzdání na internetu může jet každému také Wave .....

  Jinak nějakej Fašismus či nefašismus a kouření marihuany mě na Wave ale vůbec nezajímá.
 • 28. 10. 2008 23:02

  bez přezdívky
  Přeformulovávám větu. Nebylo to myšleno, že je za tím přímo Dance rádio. Bylo to myšleno jako symbol a opravdu jeho příznivci jednu dobu na raditv dost šíleli, mimochodem Kuba tam často chodí taky, takže by na to přišel možná sám. Jinak pro zajímavost on je příznivcem klasického disca 70 let, což já také rozhodně nemusím, tedy je to ode mne asi tak daleko jako dance, ale uznal jsem mu myšlenku, že také v podstatě chybí, neboli speciálku nemá.I když to tak asi vyznělo, měl jsem použít slovo příznivci nebo něco takového. Je tato formulace lepší ? Jinak mimochodem nedávno jsem zde uvedl svůj věk a protože tím pádem si ho od té chvíle mohl zde kdokoli zjistit, uvedl jsem ho po té asi 3x na radiotv. Tak já ho zde uvedu po druhé. 47. Na radiotv jsem také uvedl, že v tomto věku tedy mezi 45-50 má radio Wave dosti vysoké procento posluchačů z čehož plyne, že to není stanice pouze pro mladé, ale stanice alternativní. Mimochodem jako perličku ti uvedu, že jako zcela největší bijet takových těch Blaníků a Impulsů a největší chvalitel Radia 1, podepisující se různě, často jako Alex, tak náhodou jsem zjistil, že tomu je 73. Z čehož plyne, že dobrá muzika si najde své posluchače i ve starších ročnících. Zatím co na sračky se jim veserem ať je nám 10 nebo 80.
 • 28. 10. 2008 15:54

  bez přezdívky
  Blaník hraje dosti odpornou bolševickou normalizační hudbu z které se mně osobně zvedá žaludek. To když bych musel, tak už bych raději přeladil na Proglas. Problém je, že stanic jako je Wave je málo. Takové věci hraje pouze Radio 1, které vysílá pouze v Praze a potom rádio Wave, které vysílá více způsoby. Nejlepší je DVB-S, kdy ho mohu poslouchat i já mimo Prahu bez problémů, což u R1 nejde pokud nejsem někde připojen na netu. Blaník, Impuls a podobné hnusárny, tak těch zde máme několik. Asi 5. Řvou z několik frekvencí, protože jen hnus Impuls jde chytit asi ze tří a jiná má také dvě atd. Z nich by opravdu mohli polovinu povypínat a udělit je jiným projektům. Například folk a country v naší oblasti nehraje zcela nikdo, tak též jako u nás nikdo nehraje jazz mimo Vltavy. Odevšaď duní tyhle odporné neposlouchatelné komunistické Blaníky a jejich méně nebo více zdařilé napodobeniny. S vyjímkou Proglasu samozřejmě.
 • 28. 10. 2008 15:46

  bez přezdívky
  Protože po jiném, nikdo momentálně, nejde. Opravdu bych Vám, za ty řeči, co tak jako by nic, vesele vedete, ze srdce přál aby tady někdo došel k názoru, že je Proglas nežádoucí, že propaguje fašismus a že tam kouří marijuanu a chtěli mu sebrat licenci. Věřte tomu, že já bych se velmi srdečně bavil. Vy možná až tak ne.
  A na DVB-T Vám sere pes, tam rádia nepatří vůbec.
 • 28. 10. 2008 14:36

  PV PV
  Obecně s formulací "pokud se někde děje jasná křivda, budeme o tom psát klidně ještě častěji" souhlasím. Jestli myslíte že v tomto případě jde o křivdu nad jiné, tak to chápu, ale může to být jen Váš subjektivní názor. BTW z jiného soudku: co moc nechápu je "Tento názor ještě čeká na redakční schválení", pak se nedivte, že sem jen píší stále stejní lidé....
 • 28. 10. 2008 14:27

  PV PV
  Emersone, toto od Vás je klasická podpásovka. Že jsem fanda Dance radia (a to jsem nikdy netajil) neznamená, že jsem z DR. Takže podpásovka naopak: jak se často omílá že Wave je radio PRO MLADÉ, je vtipné, že nejvíce za něj na konkurenčním webu bojujete jako člověk, kterému je minimálně 55 let..., nejen "mladí" na to rádio vetšinou kašlou, 11 tisíc posluchačů denně je dosti výmluvné.
 • 28. 10. 2008 13:54

  Steve
  Mě se např.Blaník velice líbí, no pak si vyberte universál pro všechny :-)))) Zase Wave mi nechybí. Spíš že ten Impuls, zde hraje tak mizerně. neníííí sakra až z Varů dosáááááh, nebo z kama že to hraje, nehraje :-(
 • 28. 10. 2008 13:38

  bez přezdívky
  Buď v klidu, dle nicku jde o Dance rádio a těm vždycky leželo Wave v žaludku. Sice se s nimi dá v pohodě pokecat na téma Impuls nebo Blaník, což pociťují jako přebujelý hnus stejnou měrou,jako třeba my, ale jinak mají svoje velectěné Dance, které zase spousty lidí nemůže ani cítit, já to taky neposlouchám. V každém případě nemůžou Wave zapomenout a mleli o tom roky, že se nestalo dance rádiem protože oni to tak očekávali. Ale já si pamatuji, že se k tomu tehdy vyjadřovali odpovědní lidé z ČRo a prohlásili tehdy, že vlna dance už končí a oni dají přednost alternativě, britskému poprocku a hip-hopu. Takhle to nějak tehdy řekli. A všichni danceři ve státě se mohli posrat. Já jsem zase rád, že to udělali, protože na rozdíl od dance mám rád i britský kytarový poprock a i ještě raději mám alternativu, té se později ještě přidalo a já jsem ještě raději. Wave je skvělá stanice a když ji zničí, nikdo z těch, co ji poslouchají se stejně posluchačem Dance rádia nestane. Naopak vážím si velice ale opravdu velice a chci tady poděkovat lidem z RADIA 1, kteří jsou ještě lepší alternativní stanicí než rádio Wave a chápou to jako napadení celé alternativní kultury a velice správně pociťují nebezpečí, že když by zničili Wave našli by si jiné lidi a jiné prostředky aby tahle banda normalizaturů zčala obtěžovat i RADIO 1. Protože jejich idealy jsou ty jejich Impulsy a Blaníci a chtěli by je vnutit násilím všem.
 • 28. 10. 2008 12:39

  bez přezdívky
  Ještě bych také dodal, že jde o instituci, z kterou každý z nás platí 45 Kč měsíčně, a za tyto peníze se má dostat ke kvalitní nabídce ČRo. A že kromě Wave neexistuje jediná stanice ČRo, cílená na mladší (<35) populaci, je také dost na pováženou.
 • 28. 10. 2008 12:20

  Jan Potůček
  Tady jde o princip, vážený pane. Pokud se někde děje jasná křivda, a Rada Českého rozhlasu místo aby dbala o blaho instituce, kterou má kontrolovat, pracuje proti ní, budeme o tom psát klidně ještě častěji. Krom toho Rádio Wave je jednou ze čtyř digitálních stanic Českého rozhlasu.
 • 28. 10. 2008 10:31

  Steve
  Už mě to také štve, pořád se jenom od léta omýlá jedna radio stanice, která vysílá - vysílala na omezeném území. Nejvíce však v DVB-T kde je naopak rozšiřována.
 • 27. 10. 2008 20:07

  PV PV
  kolik článků bude ještě o této marginální záležitosti? O tom že většina ostatních rádií, jež vlastní Lagardere či Bohemia Media, bude muset snížit výkon či jinak vyřešit překračování povoleného zákonného pokrytí nic. Pane Potůčku, trochu méně podléhat tendenčním "modním" vlnám by neškodilo!