Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Senzory Martina Malého: Eduard Smutný, hrdina českých počítačových 80. let od Tomáš Smutný - brácha Edy, brácha umřel - Díky moc www.edovacesta.cz

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 6. 2017 1:37

  Jaký sw používá ES na kreslení tišťáků (neregistrovaný) ---.infos.cz

  "Udělali jsme si digitizér na snímání předloh plošných spojů. Navrhli a spolu s jinými podniky TESLA jsme vyrobili zařízení GEMAT na kreslení matric plošných spojů přímo na film. Sehnali jsme si mikrotužkový, aby nám šel návrh plošných spojů rychleji. A tak jsme se vybavili. Nemyslím tím že bez pomoci podniku. Naopak TESLA Elstroj, náš mateřský podnik, nás vybavila počítačem JPR-12R, na kterém editujeme plošné spoje, zahraničním kreslicím zařízením, na kterém kreslíme kontrolní kresby plošných spojů, atd." (AR, 1896, rozhovor s Eduardem Smutným).

 • 15. 6. 2017 8:12

  Ivo Fišer (neregistrovaný) 94.124.109.---

  1. vzpomínka na p. Smutného: Seděli jsme v 90. letech nad jím navrženým osazeným plošňákem a o něčem diskutovali. Napadlo mne zeptat se ho, jaký používá SW pro návrh plošňáků. Podíval se na mne a řekl: "Můj softwér se jmenuje prdel. Sednu si k papíru a ten plošňák namaluju."

  2. vzpomínka: Nabízel nám tenkrát svůj HW ke společné realizaci. Ptal jsem se, zda to má nějak patentově chráněný. Pravil, že ochranu nepotřebuje, že má tolik nápadů, že když mu někdo nějaký ukradne, tak se pustí do dalších.

  Bylo to nezapomenutelné setkání.