Hlavní navigace

Názor k článku Senzory Martina Malého: Internet věcí je hype. Ale i velká příležitost pro firmy od Petr M - Osobně bych se vyhnul samotnýmu ES8266. A je...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 1. 6. 2017 14:42

  Petr M (neregistrovaný) ---.145.broadband16.iol.cz

  Osobně bych se vyhnul samotnýmu ES8266. A je pro to docela dost důvodů:

  1. Spotřeba, komplikovanost a bezpečnost u jednočipů WiFi docela diskvalifikuje. vhodnější je rozhodně BLE, ZigBee, ZWave apod. Pokud je vůbec potřeba to nějak bezdrátově připojovat.
  2. Tento čip je celkem omezený, když už, tak je vhodnější ta jeho nová varianta, samo v odladěné verzi.
  3. CE na tom modulu je jenom proto, aby to mohl prodávat distributor. Nijak ti to neulehčí situaci, kdy ho namontuješ do vlastního zařízení, blbě navrhneš kryt nebo nějakou mechanickou součást,... Tobě je jejich ES Prohlášení o shodě dobrý max. na WC, na komerční produkt si musíš udělat svoje. FCC je stejně relevantní, ale až na druhé straně oceánu. Kdybys chtěl prodávat v US, stejně si to musíš nechat certifikovat u FCC celý. A posledně se nám povedlo s WiFi modulem projít FCC až na třetí pokus.
  4. Pokud vím, tak podpora je jenom neoficiální od "Arduino level vývojářů".
  5. Empiricky je zjištěno, že prakticky cokoliv, co používají "Arduino masochists" je největší hromada fekálií, co se dá sehnat. Dá se z toho splácat bábovička, ale čím větší projekt, tím víc to smrdi.