Hlavní navigace

Názor k článku Senzory Martina Malého: Internet věcí je hype. Ale i velká příležitost pro firmy od Miloslav Ponkrác - Já sice chápu, že Západ je nejlepší na...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 1. 6. 2017 20:22

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) 194.213.53.---

  Já sice chápu, že Západ je nejlepší na světě, a pokud to není pravda, platí pravidlo číslo jedna. Nicméně mě je úplně u zadele, jestli něco NASA neumí, nebo je to pro ní drahé - prostě to není.

  To jsou argumenty jako u alkoholiků - sice chlastám, ale KDYBYCH CHTĚL, tak bych hned přestal. Západ to umí vyrobit, KDYBY CHTĚL, ale momentálně nechce. To jsou hlášky jako z rádia Jerevan. Prostě to Západ nevyrábí.

  Dokonce kdybych si šťourl, tak bych řekl, že pokud Rusové umějí dodat high-tech techniku levněji, než Američané, také o něčem svědčí.

  Když tak sleduji pomalu elektroniku a techniku, tak Západ není schopen ničeho, naprosto skoro ničeho. Stejně to pro něho všechno vyrábí Čína, Korea, Tajwan. Ale KDYBY CHTĚL, tak by... - Ach jo, tyhle politické výroky předřečníků jak od Jakuba Jandy a Evropských hodnot.

  Není daleko doba, kdy nejkvalitnější elektronika a součástky budou z Číny. Budou kvalitnější, než západní. Už dnes pozoruji, že Německo žije z dávné slávy a reputace o kvalitě - a przní a katuje kosty hůře než Čína. To platí jak v technice, elektornice, tak třeba v pracích práškách a potravinách, které vyváží. Když něco ve firmě kupujeme od německého firmy či výrobce, proklepáváme a testujeme pomalu více, než z Číny. Ten sestupný trend německých výrobků je tak strmý, že valím oči.

  Tak schválně, kolik toho Západ skutečně vyrábí? Ne Čína, ne Korea, ne Rusko, ne Japonsko, ale Západ. Až se Asie naštve a přestane brát dolar, ale budu chtít svou vlastní měnu, bude sranda.

  Zapomněl jsem na hlavní příspěvek Evropy k elektronice. Tou je směrnice RoHS, tedy mimo jiné bezolovnatá pájka, kvůli které je životnost elektroniky tak 2 roky. Je to zcela jistě velice ekologické.