Hlavní navigace

Názor k článku Senzory Martina Malého: Internet věcí je hype. Ale i velká příležitost pro firmy od Miloslav Ponkrác - Já chápu základní ekonomické teorie. Ta základní zní,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 2. 6. 2017 16:22

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) 194.213.53.---

  Já chápu základní ekonomické teorie. Ta základní zní, že ekonom přemýšlí maximálně do nejbližšího kvartálu, když se překoná do nejbližšíhio fiskálního roku, a ti nejlepší ekonomové až několik let dopředu.

  Zcela laický pohled, a dlouhodobý říká, že země, kde se nic nevyrábí, protože jinde je to levněji a tak se to doveze - nebude mít časem čím platit, protože neutrží za své výrobky. Bude muset získávat kapitál buď kolonizováním, zotročováním či válkou - ale to bude časem narážet na to, že druhé země udělají protiopatření proti nechvat se ovládnout.

  Proto i chápu vaše divení se, že se něco nestalo během pár let. Ony ty změny mají trochu setrvačnost.

  Německo vyrábí šmejdy, ale žije ze své minulosti, kdy mělo pověst kvalitního výrobce. Než to většina zjistí, uběhne klidně 20 let, ale pak bude mít Německo a německé firmy obrovský problém.

  Až Čína a Tajwan přestane brát dolary, jsem zvědav na platnost základních ekonomických teorií. To bude srandy kopec.

  Rusko, Čínu, Indii, Japonsko a další bych nepodceňoval. Po mizerných západních školách, jejichž koncept zde přejímáme, plný inkluzí, nediskriminace, nestresování dětí, apod. - budou mít v historicky krátké době navrch (tj. v době 20-40 let, což je pro ekonomiky daleko), a my jen plný pytek nedouků: pojišťováků, odborníků na pobírání dotací z EU, genderových odborníků, ekologických odborníků, právníků. politologů, andragogiků, antropologů, neziskových aktivistů, ...