Hlavní navigace

Názor k článku Senzory Martina Malého: Vývoj hardwaru aneb Jak tisíckrát kliknout na tlačítko od Petr M - Míchá se tady několik věcí dohromady. Testování, jak o...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 5. 2017 11:04

  Petr M (neregistrovaný) ---.145.broadband16.iol.cz

  Míchá se tady několik věcí dohromady.

  Testování, jak o něm psal Malý, typu "1000x zmáčknu tlačítko", je opravdu triviální. Pokud netestuju mechanickou životnost tlačítka, stačí paralelně k němu hodit tranzistor a krmit ho třeba z jednočipu z vývojovýho kitu. Akorát na test HW není potřeba to tlačítko mačkat 1000x, stačí zkontrolovat na osciloskopu zákmity, napěťový úrovně, rychlost náběhu a doběhu.

  Tam, kde je potřeba 1000x zmáčknout tlačítko, to je zase test firmware. A i tam se dá vše dělat jednoduše - vytáhnu z šuflete nějaký nepoužívaný kit, naprogramuju dálku a frekvenci impulsů na nějakým pinu, tranzistor paralelně k tlačítku a nazdar. Triviální věc.

  Testování "na zkušebně" je drahý, náročný na vybavení (bezodrazová komora, klimatická komora, vibrační testy, ESD pistole,...). Ale tam není náročný to otestovat, náročný je to správně navrhnout. Chce to zkušenosti a pokud chybí, je sebelepší myšlenka na odpis. "Mladý a dynamický kolektiv" je v tomhle sebevražda.

  Však jsem posledně psal, že vyhláška 50/1978 je prkotina ve srovnáním s ES Prohlášením o shodě... A bylo za to mínusů jak maku.